Klacht: overlast van parkeren

kimspijkers op 05 mei 2017 over UPS in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 8 mei 2017
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Spijkers, Allereerst dank voor uw bericht. Mag ik u vragen wanneer deze foto genomen is? Daar UPS pas na 09.00 uur in Vught is, en om 18.00 uur alweer weg is. In beide gevallen is het al/nog licht...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf UPS
Status Opgelost
Datum 5 mei 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

bus is te groot neemt veel plek in beslag en der is al geen ruimte in de straat en parkeert niet netjes met als gevolg dat ik nooit mijn auto meer in de straat kan parkeren

Gewenste Oplossing:

dat de bus op het werk blijft staan of dat hij de bus in een andere straat gaat parkeren

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door UPS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat UPS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

UPS

Heeft op 08 mei 2017 om 11:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Spijkers,

Allereerst dank voor uw bericht.

Mag ik u vragen wanneer deze foto genomen is? Daar UPS pas na 09.00 uur in Vught is, en om 18.00 uur alweer weg is. In beide gevallen is het al/nog licht en deze foto lijkt ons in het donker genomen te zijn, met brandende straatverlichting.

Op deze manier proberen wij te achterhalen of het een chauffeur is die bij u in de buurt levert of bij u in de buurt woont.

In afwachting van uw reactie.

Met vriendelijke groet,

UPS Social Media Team

Bericht van

8 jaren geleden - Goedemorgen mevrouw Spijkers, Wij hebben dit inmiddels intern onderzocht en zijn tot de conclusie gekomen dat de eigenaar van de Auto, inwoner is van dezelfde straat waar u schijnbaar in woont. Wanneer deze persoon buiten werktijd zijn eigen auto scheef parkeert, dan zal u hem daar zelf op moeten aanspreken. Dit is een probleem dat u dus met de " buurman " moet oplossen en heeft niets met onze bedrijfsvoering te maken. Hopende u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Met vriendelijke groet, UPS Social Media Team

kimspijkers

Heeft op 16 mei 2017 om 20:16 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

er valt niet te praten met deze meneer en zet voorduurent de bus op een niet officieel aangewezen parkeerplaats voor mijn deur. ik heb meerdere foto's ook met daglicht en kenteken anders ben ik genootzaakt om de politie in te schaken.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM