Klacht: Mijn adres bestaat al ruim 100 jaar!

MdeWeerd op 03 november 2021 over UPS in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 3 november 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste M de Weerd , Bedankt voor uw bericht. Wat spijtig om te horen dat dit zo is gegaan.Ons excuses hiervoor. Kunt u ons de tracking nummer van het pakket sturen? Dan kunnen we de zending inzien. Graag horen we...

Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf UPS
Status Opgelost
Datum 3 november 2021

Een klant van UPS heeft problemen ervaren met de levering van een speciaal aangeschafte machine. Ondanks dat het afleveradres al meer dan 100 jaar bestaat en al jaren hetzelfde is, beweerde UPS dat het straatnummer niet klopte en wijzigde het adres, waardoor het pakket niet correct kon worden afgeleverd. De situatie is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

En toch presteert UPS het om de boel te verprutsen.

Casus: Ik heb een speciale machine op Ebay.de gekocht waarmee ik microelectronica (RFID chips) kan aanbrengen. Ik wilde hier zelfs nog speciaal voor naar Zuid Duitsland rijden….

Maar ik koop wel vaker op Ebay en mijn afleveradres is al ruim 11 jaar hetzelfde. Daarbij bestaan straat/huisnummer ook al sinds 1917 (ruim 100 jaar) dus zou je denken dat verzenden wel OK zou zijn….

Toch beweert UPS dat het/mijn straatnummer niet klopt en onderneemt vervolgens actie om het afleveradres te wijzigen.

Nadat ik pas vandaag de TrackTrace code via de verkoper heb gekregen kan ik zien dat blijkbaar op verzoek van de ‘ontvanger’ het afleveradres is bijgewerkt. Met als gevolg dat het pakket volgens UPS e.r.g.e.n.s. ‘bij de voordeur’ is afgeleverd.

Maar waar dat e.r.g.e.n.s. is? En ik heb als ontvanger zeker geen verzoek daartoe gedaan!

Daarbij heeft UPS blijkbaar niet eens getracht om met mij contact op te nemen.

Het gaat hierbij om een pakket van bijna 30 kilo, dus niet een kleintje, wat UPS dus zomaar ergens neerkiepert. Het adres/postcode waar dat zou zijn is via de TrackTrace van UPS niet eens te achterhalen!

Wat alles nog meer bizar maakt is dat de machine gebruikt zou worden voor de ontwikkeling van een integraal TrackTrace systeem met aflevergarantie voor post/pakketbezorging!

Het toefje van irritatie en verbijstering hierbovenop is dat simpelweg via de email contact opnemen met UPS (als ontvanger) blijkbaar onmogelijk is en dat om 18:00u de klantenservice (naar alle waarschijnlijkheid met gierende banden) naar huis vertrekt.

Ik ben benieuwd hoe UPS dit op gaat lossen want ik weet 100% zeker dat ik deze casus als voorbeeld richting het MT van UPS/PostNL/DHL/DPD etc. ga gebruiken.

P.s. de aanschaf van een vergelijkbare machine bedraagt op dit moment het 9-voudige (!) van de veilingprijs die ik betaald heb :-((((

Gewenste Oplossing:

Deze machine is moelijk verkrijbaar en noodzakelijk voor verdere development.

Ik wil deze machine (compeet en in goede staat) alsnog en binnen een redelijke termijn ontvangen.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door UPS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat UPS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

UPS

Heeft op 03 november 2021 om 09:09 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste M de Weerd ,

Bedankt voor uw bericht.

Wat spijtig om te horen dat dit zo is gegaan.Ons excuses hiervoor.
Kunt u ons de tracking nummer van het pakket sturen?
Dan kunnen we de zending inzien.

Graag horen we van u terug zodat we dit zo snel mogelijk kunnen oplossen.

Met vriendelijke groet,

UPS Customer Service
Belgium The Netherlands

MdeWeerd

Heeft op 03 november 2021 om 23:35 geantwoord

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Ik heb slechts aan 1 persoon bij de customer service van UPS te danken dat ik een tip kreeg waar mijn zending kon zijn. En die tip is niet via UPS NL/BE gegaan....

Vervolgens is er een hele club mensen in mijn omgeving gemobiliseerd en uiteindelijk, na een dag zoeken, is het pakket boven water gekomen.

Wat UPS heeft gepresteerd is echt volledig van de zotte (bijna frauduleus) en als je alle info op een rijtje zet dan had UPS mij zeker met lege handen laten staan.

Casus opgelost (dus hier kan een slotje op) maar wat een absolute diskwalificatie van deze 'professionele' pakketbezorger!

Alle klachten die gemeld zijn door MdeWeerd
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM