Klacht: krant weer niet ontvangen

Gerda Bokxem op 27 december 2022 over Tubantia in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf Tubantia
Status Open
Datum 27 december 2022

Een abonnee van Tubantia heeft herhaaldelijk melding gemaakt van het niet ontvangen van de krant in de afgelopen maanden, maar er is geen actie ondernomen door het bedrijf. De abonnee overweegt het abonnement op te zeggen in maart, wanneer het contract afloopt.

Mijn Klacht:

laatste paar maanden werd de krant paar keer niet ontvangen, steeds weer melding van gemaakt maar ook daar werd niets mee gedaan, ik ga de krant opzeggen in maart dan is mijn abonnement afgelopen

Gewenste Oplossing:

op deze manier wil ik de krant niet meer ontvangen
als jullie mij de garantie kunnen geven dat we de krant elke dag ontvangen zal ik overwegen de krant
te houden.
en nee we hebben er niets aan dat deze krant niet word berekent
we willen gewoon de krant dagelijks ontvangen/

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tubantia

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tubantia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Gerda Bokxem
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM