Klacht: MISLEIDENDE advertentie

klachtentravelbird op 03 juli 2014 over Travelbird in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 10 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste meneer van Andel, Wij hebben de situatie nogmaals bekeken en na intern overleg willen wij u graag het volgende mededelen: TravelBird is tijdens het verblijf niet in de gelegenheid gebracht deze kwestie op te lossen. In de spelregels staat...

Bedrijf Travelbird
Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 3 juli 2014

Een klant van Travelbird heeft een klacht ingediend over misleidende advertenties met betrekking tot hun reiservaring. De beloften van directe toegang tot het strand, verse maaltijden en een goed uitgeruste kamer werden niet nagekomen, wat leidde tot teleurstelling. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Misleidende advertentie van Travelbird

Volgens de advertentie zouden wij een all inclusive verzorging in een luxe 4-sterrenhotel gaan doorbrengen met de volgende beloften.
-Het hotel biedt directe toegang tot het strand (je moest een drukke hoofdweg oversteken)
-maaltijden enkel gemaakt met verse ingrediënten (de volgende dag en vaak ook nog de dag daarop was alles wat over was van de vorige dag verwerkt in salades etc.)
– tussendoor versnaperingen (buiten de maaltijden om was er niets te krijgen op een droge plak cake na)
– volgens de advertentie een standaard tweepersoonskamer welke beschikt over een tweepersoonsbed of aparte bedden, airconditioning, zitje, televisie, koelkast en badkamer met een bad, föhn en toiletproducten. De kamers beschikken tevens over gratis Wi-Fi en een kluis. Geen WIFI of werkende kluis, TV en telefoon. Keiharde bedden en muffe dekens en versleten lakens en handdoeken, alles was beschimmeld en er kwam bruin water uit de kraan. Het was een vieze muffe behoorlijk gedateerde kamer.
Kortom zeker geen 4 sterren verblijf. Meteen in het hotel gemeld bij de receptie en zij konden niets voor ons doen omdat alle kamers bezet waren. We hebben alles ook nog eens in het beoordelingsformulier van het hotel gezet.

Wij hebben daarnaast ook extra kosten (120 euro) MOETEN maken voor het inchecken, omdat wij pas de woensdag voor vertrek op de vrijdag de gegevens kregen om in te checken hebben we dat meteen gedaan. Ondanks het volgen van de beschrijving van Ryan Air kwamen we met inchecken niet verder tenzij we kozen voor betaalde plaatsen, we konden niet anders dan betaalde plaatsen boeken !!!

Ook hier hebben we melding van gemaakt, zo ook voor het inchecken van de koffers, dit is dan uiteindelijk nog wel geregeld door Travelbird. Dat je dit allemaal zelf moest regelen stond allemaal niet in de gebrekkige informatie vermeld.

Gewenste Oplossing:

Allereerst vinden dat Travelbird hiervan kan leren door juiste en volledige informatie te verstrekken. Het is hun taak te controleren dat wat ze vermelden of dit ook klopt. Ze willen zich er gemakkelijk vanaf maken door een bonnetje van hun site aan te bieden. Wij willen een serieuze compensatie voor de gemaakte extra kosten, alle ongemakken en teleurstellingen. Ze willen niets meer weten van wat er in de advertentie stond. Ook kennen ze hun eigen klachtenregeling niet want daar staat dat je je klachten tot 72 uur na thuiskomst kunt melden. Dat hebben we ook meteen gedaan. Al hetgeen wat niet klopt daar reppen ze niet meer over. Conclusie ga niet met Travelbird in zee want ze komen hun beloften niet na en zijn niet klantvriendelijk en komen alleen maar met smoesje om niet te hoeven compenseren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Travelbird in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Travelbird een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Travelbird

Heeft op 10 juli 2014 om 10:40 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste meneer van Andel,

Wij hebben de situatie nogmaals bekeken en na intern overleg willen wij u graag het volgende mededelen:

TravelBird is tijdens het verblijf niet in de gelegenheid gebracht deze kwestie op te lossen. In de spelregels staat duidelijk vermeld dat wanneer de situatie ter plaatse te verhelpen is en hier geen melding van gemaakt wordt, de klant achteraf geen recht meer heeft op compensatie. Onze vakantieadviseurs staan 7 dagen per week paraat om de klant te woord te staan en ondersteuning te geven daar waar nodig.

Voor de verlate reisbescheiden is er eerder €20,- euro boekingskosten gecompenseerd. Wij begrijpen namelijk dat dit als vervelend ervaren kan worden. De extra kosten die gemaakt zijn tijdens het online in-checken hadden voorkomen kunnen worden door de instructies te volgen. Daarnaast was er de mogelijkheid om bij onduidelijkheid of verwarring contact te leggen met onze klantenservice.

Nogmaals begrijpt TravelBird dat de vakantie niet gelopen is zoals jullie gehoopt hadden. Om deze reden hebben wij jullie een beleving of cadeaubon geboden. Het is spijtig dat deze compensatie niet naar wens is. Uiteraard zal deze compensatie blijven staan zodat jullie hier gebruik van kunnen maken mocht daar toch nog de behoefte voor zijn.

Met vriendelijke groet,

Vera

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Travelbird beoordeeld.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Voor ons is hiermee de klacht nog steeds niet naar behoren opgelost. Graag een serieuze compensatie.

klachtentravelbird

Heeft op 10 juli 2014 om 21:35 geantwoord

Voor ons is hiermee de klacht niet naar tevredenheid opgelost !

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM