Klacht: vertraging vlucht 27 december 2014

Jolanda Konings op 05 januari 2015 over Transavia in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Transavia
Categorie Vliegmaatschappij
Status Nieuwe klacht
Datum 5 januari 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 27-12-2014 vlogen wij met vlucht HV 583 van Eindhoven naar Marsa Alam. Op Eindhoven Airport hadden wij 5 uur vertraging omdat er te weinig materieel was om de vliegtuigen ijsvrij te maken. Wij moesten op het vliegveld drie uur wachten (zonder enig bericht of we nog wel zouden vertrekken die dag) en in het vliegtuig nog eens twee uur! Wij kregen hiervoor geen enkele compensatie in de vorm van drinken of een maaltijd.
Na een ontbijt thuis om 7 uur in de ochtend konden wij pas tegen 6 uur s avonds in het vliegtuig eten en kwamen wij pas om 10 uur s’avonds in ons hotel aan, in plaats van om 5 uur s’middags.

Gewenste Oplossing:

Ik zou voor deze tekortkoming graag enige vergoeding ontvangen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Transavia

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Transavia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM