Klacht: Terugbetaling na annulatie vlucht

RobinSorgeloos op 02 april 2020 over Transavia in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Transavia
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 2 april 2020

Een klant van Transavia heeft een klacht ingediend over de annulering van hun vlucht naar Thessaloniki op 30 maart 2020. Ondanks de aanbieding van een voucher ter waarde van 561 EUR, verzet de klant zich hiertegen en verwijst naar Europese richtlijnen en Belgische regelgeving met betrekking tot passagiersrechten tijdens de COVID-19-pandemie.

Mijn Klacht:

Op 30032020 hebben wij een mail ontvangen van Transavia met de mededeling dat onze vluchten van naar Thessaloniki geannuleerd worden (vertrekkende van Zaventem). Bijkomend werd ons gemeld dat wij een voucher zullen ontvangen t.w.v. het reeds door ons betaald bedrag (561 EUR). Hier kunnen wij echter NIET mee akkoord gaan. Graag verwijs ik hier voor dan ook naar de interpretatieve richtsnoeren betreffende de EU-verordeningen inzake passagiersrechten in de context van de ontwikkeling van COVID-19 (2020C 89 I01). Verder had ik graag verwezen naar het Belgische MB dd. 19032020 inzake de privé- en publieke activiteiten van culturele, maatschappelijke, festieve, folkloristische, sportieve en recreatieve aard.
Niet onbelangrijk om te vermelden is dat Dhr. Didier Reynders, Europees Commissaris van Consumentenbescherming en Mevr. Adina-Ioana Vălean, Eurocommissaris van Transport, ook meegedeeld hebben dat consumenten niet akkoord hoeven te gaan met de afgifte van een voucher en terugbetaling kunnen eisen.

Kort samengevat komt het voor ons hier op neer: Het door ons bestelde ‘product ‘ is:
· Retourtickets van Zaventem naar Thessaloniki met
· vertrek 1207 en terugkeer op 1907 (zomer dus).
Transavia annuleert onze aankoop en wenst ons te paaien met een voucher, die geldig is van april 2020 (vooropgestelde ontvangstdatum) tot april 2021. Belangrijk hierbij is om ook te vermelden dat Transavia alle vluchten vanuit Zaventem opschort tot maart 2021. Dit betekent dat wij enkel in de periode maart tot april 2021 nog vliegtickets zouden kunnen boeken (met vertrek vanuit Zaventem).
Zij sporen ons dan ook aan om met deze voucher om te boeken naar Eindhoven. Het ‘product’ dat zij ons nu aanbieden heeft helemaal niets meer te maken met onze initiële aankoop.
– Wij wensen namelijk helemaal niet op reis te gaan in de periode maart – april 2021. Wij wensen enkel op reis te gaan in de zomervakantie (is ergens ook logisch met een schoolgaand kind?!). Wie garandeert er trouwens dat wij verlof zal kunnen krijgen in deze periode?
– Wij wensen namelijk helemaal niet te vertrekken vanuit Eindhoven. Eindhoven is 180km van mijn woonplaats verwijderd. Kan je nagaan welke extra kosten dit allemaal met zich meebrengt (benzine, parking of overnachting,…)
– Wie garandeert een eerlijke prijszetting volgend jaar? Om de verliezen van dit jaar goed te maken, lijkt het me niet onwezenlijk dat er verhoudingsgewijs véél meer gaat moeten betaald worden voor een soortgelijk vliegtraject.
Transavia verklaart verder ook dat de voucher mogelijk kan verlengd worden, maar welke garanties bieden zij daar op? Wat indien deze organisatie ondertussen over de kop gaat? Dan zien we deze centen al helemaal niet meer terug…

Slotconclusie: Wij wensen, gezien voorgaande risicofactoren en het feit dat het door Transavia aangeboden alternatief helemaal geen evenwaardig alternatief is, het betaalde bedrag integraal terug te krijgen. Indien niet zullen (nog) verdere stappen ondernomen worden.

PS:
– Een klacht werd al rechtstreeks bij Transavia zelf neergelegd. Tot op heden nog geen antwoord gehad.
– Een geschildossier werd opgestart bij het Europese ODR-platform.
– Een klacht werd neergelegd bij de FOD Mobiliteit (BE), dewelke bevoegd is voor passagiersrechten

Gewenste Oplossing:

Volledige en onmiddellijke terugbetaling van de vliegtickets (dit conform de geldende Europese wetgeving)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Transavia

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Transavia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door RobinSorgeloos
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM