Klacht: Omboeken duur en restand geld kwijt

sylvie2012 op 30 november 2020 over Transavia in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Transavia
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 30 november 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Goedemiddag ,

Ik heb een vlucht geboekt bij Transavia voor een vlucht naar Tenerife ( enkele reis ) op 19-12 voor 4 personen. Echter wordt het nu afgeraden naar Tenerife te reizen door het kabinet ( het is wel geel ) en willen we zelf ook niet meer omdat de besmettingen daar ook oplopen. De vlucht was 1500 euro. Nou kan ik omboeken naar de zomervakantie maar dit kost me dan 50 euro PP per enkele reis en de vlucht kost dan maar 800 euro.
Ik heb Transavia gevraagd of ik voor het restant een andere boeking mag maken of een voucher kan krijgen maar dat doen ze niet. Dit betekend dat ik ruim 800 euro kwijt ben en ik ben het hier niet mee eens.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ze mij tegemoet komen met een voucher voor het restant of een kans om een retour ticket te boeken ten waarde van de 1500 euro.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Transavia

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Transavia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door sylvie2012
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM