Klacht: Kosteloos omboeken niet mogelijk

Linde79 op 14 juli 2020 over Transavia in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Transavia
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 14 juli 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

De klacht is dat wij onze tickets willen omboeken i.v.m. code oranje voor onze bestemming, Lissabon, en dit niet kosteloos mogelijk is. Wij hebben 2 tickets heen en 2 tickets terug hebben geboekt naar Lissabon. Lissabon staat nu op code oranje. Na de reizen worden wij weer op het werk terug verwacht, dus 2 weken in quarantaine is niet mogelijk.
Omdat wij niet het risico willen lopen, op besmetting en ook onze werkgever de reis afraad, wilden wij het ticket omboeken naar een andere bestemming.
Transavia vraagt hier maar liefst €50 euro per enkele reis voor. Dit betekent dat wij €200 euro extra moeten betalen voor het omboeken van onze vlucht naar een andere vakantie bestemming.
Wij vinden dit te schandalig voor woorden en zijn zwaar teleurgesteld in Transavia. Dit is dan ook de laatste keer dat wij met deze maatschappij vliegen.

Met vriendelijke groet,

Gewenste Oplossing:

Wij zijn pas tevreden als Transavia onze tickets kosteloos omboekt naar een andere bestemming.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Transavia

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Transavia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Linde79
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM