Klacht: het vershil van ticket prijs 600 euro zou kregen, nooit gebeurd

[email protected] op 08 oktober 2020 over Transavia in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Transavia
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 8 oktober 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 19 Juni heb ik gebeld om vlucht van Marrakeck to Amsterdam te cancellen en vlucht van Malaga naar Amsterdam te boeken , Morrocco door Covid 19 op slot, transavia medewerker heeft tegen mij gezegd that het vershil van prijs 600 euro zou kregen over paar maanden , Sep moet ik bellen als ik geen geld gekregen , Dat heb ik gedaan, maar krijg te hooren dat ik niks krijg , reden is kunnen niks vinden van die afspraak, ik heb ze gevraagd om telefoon gespreken te beluiseren, later komen ze terug met aantwoord kunnen ze niet terug beluiseren !!!!
ik vlieg samen met mijn gezien en familie leden paar keer per jaar met Transavia,
Maar dat is nu voorlopig afgelopen!

Gewenste Oplossing:

Gewenste Oplossing:
Als ik mijn 600 euro terug krijg die onterecht niet terug gekrijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Transavia

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Transavia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM