Klacht: Geen geld terug na aankoop tijdens vlucht 6625

richard46 op 17 mei 2018 over Transavia in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Transavia
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 17 mei 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Goedemiddag,

Tijdens de vlucht van zondagochtend 13 mei 07:00 uur van Eindhoven naar Alicante heb ik 1 flesje Rosé gekocht, 1 blikje coca-cola en een zakje met 2 stroopwafels. Ik betaalde met een biljet van 50,- en kreeg 50 cent terug en zou het restbedrag incl. 20 cent nog terugkrijgen. Ik gaf aan laat de 20 cent maar zitten. Maar hierop zou ik nog steeds 40 euro terug moeten krijgen. Dit is niet meer gebeurd. Hier kwam ik helaas oas achter toen we al bij de bagageband op de koffers stonden te wachten. Ik heb toen direct melding gemaakt via whatsapp van Transavia. Hierop heb ik tot heden geen reactie ontvangen.
Graf hoor ik hoe we dit het beste kunnen oplossen.

Met vriendelijke groet,

Richard van Leuven

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik het restbedrag van 40,- alsnog terug krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Transavia

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Transavia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM