Klacht: Kaart blokkeren zonder enig bericht

prensel op 21 januari 2015 over Trans Link Systems in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Betalingsdiensten
Status Open
Datum 21 januari 2015

Op 20 januari ontdekte de klager dat zijn OV-kaart zonder voorafgaande waarschuwing was geblokkeerd. Dit gebeurde naar aanleiding van een betalingsachterstand door een mislukte incasso voor automatisch opladen, waarvan hij pas de volgende dag per e-mail op de hoogte zou worden gesteld. Normaal ontvangt hij bij een mislukte incasso een betaalverzoek, maar door de gelijktijdige mislukking van drie incasso's werd zijn kaart onmiddellijk geblokkeerd.

Mijn Klacht:

Op 20 januari blijkt opeens mijn OV geblokkeerd. Op deze OV kaart staan behalve reizen op saldo ook reeds betaalde diensten van NS en BRENG.

De reden van blokkering was mij volstrekt onbekend. Via de administratie werd mij verteld dat dit vanwege een betalingsachterstand was veroorzaakt door een mislukte incasso opdracht voor automatisch opladen waarvan ik de VOLGENDE dag pas per email van op de hoogte zou worden gesteld.

Normaal gesproken ontvang ik na een mislukte incasso opdracht een betaalverzoek per email die ik dan per IDEAL voldoe. Daarbij blijft mijn kaart actief.

Maar omdat nu er nu blijkbaar 3 incasso’s van €20 tegelijk op een dag niet zijn uitgevoerd is er direct een achterstand ontstaan van €60 waardoor mijn kaart ook direct zonder enige melding aan mij direct geblokkeerd wordt.

Ik heb direct uit eigen beweging de €60 euro overgemaakt onder vermelding van het kaartnummer.

Tot op heden heb ik van Translink nog geen enkel bericht per email of post ontvangen betreffende de betalingsachterstand en de blokkering van de kaart.

Vandaag weer gebeld met Translink en daar werd mij vrolijk verteld dat verwerking van mijn betaling minstens 4 werkdagen gaat duren voordat ik mijn kaart weer kan gebruiken.

Hierdoor kan ik de reeds betaalde diensten die ik gekocht en betaald heb bij NS en BRENG niet gebruiken gedurende 5 werkdagen.

Gewenste Oplossing:

- direct activering van de kaart
- vergoeding gemaakt alternatieve vervoerskosten bij NS en BRENG

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Trans Link Systems

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Trans Link Systems nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM