Klacht: klant onvriendelijk

Liljoh2 op 07 augustus 2020 over TopTicketshop in de categorie Ticketbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Ticketbedrijven
Status Nieuwe klacht
Datum 7 augustus 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zouden afgelopen april naar Lazarus gaan deze is verzet naar vlgnd jaar. Zou normaal niet erg zijn maar nu is mijn man j.l april overleden en heb al herhaaldelijk gevraagd om teruggave van geld i.i.g. van zijn kaartje.
Krijg steeds zelfde soort mail, kunt voucher krijgen, kunnen geen geld teruggeven, nou daar kan mijn man ook geen gebruik meer van maken en alleen ga ik niet ergens heen en dat van de andere 2 kaartjes niet t geld terugkomt dat is nog daaraan toe maar dat je t geld niet terugkrijgt van iemand die is overleden dit kan gewoon niet. Het is al verdrietig genoeg dat hij er niet meer is. Vindt dit toch n gegronde reden. Lilian

Gewenste Oplossing:

Zou gewoon graag t geld van mijn mans kaartje terug willen ontvangen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over TopTicketshop

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over TopTicketshop nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Liljoh2
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM