Klacht: Veilingkosten worden toch berekend

klein-kok op 04 maart 2019 over Ticketveiling.nl in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Ticketveiling.nl has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Kaartenverkoop
Status Open
Datum 4 maart 2019

Een klant van Ticketveiling.nl heeft tickets gewonnen op een dag zonder veilingkosten, maar ontdekte bij de betaling dat er toch kosten in rekening werden gebracht. Dit bleek te wijten aan de voorwaarde dat de veiling op dezelfde dag betaald moest worden, wat resulteerde in een extra kostenpost van 10 euro voor twee veilingen.

Mijn Klacht:

Op de website www.ticketveiling.nl heb ik tickets gekochtgewonnen op een dag dat er geen veilingkosten betaald hoefden te worden. Toen ik de veiling een aantal dagen later wilde betalen bleek dat de veilingkosten gewoon berekend werden. In de grotekleine lettertjes staat namelijk dat je de veiling op dezelfde dag moet betalen, anders worden alsnog extra kosten doorbelast. Voor 2 veilingen kost me dat nu 10 euro extra!!

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik mijn 10 euro teruggestort krijg of een tegoedbon voor hetzelfde bedrag met een normale inwisseltermijn...

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ticketveiling.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ticketveiling.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM