Klacht: Totaal ontevreden over Thermen Hoiliday is onprofessioneel!

T. Geheim op 07 januari 2016 over Thermen in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Thermen
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 7 januari 2016

Een klant heeft herhaaldelijk geprobeerd contact op te nemen met Thermen Holiday over een klacht, maar ontving slechts een ontvangstbevestiging zonder verdere opvolging. Na jaren van tevredenheid heeft de klant nu besloten om niet langer gebruik te maken van de diensten van Thermen Holiday en zoekt naar alternatieven.

Mijn Klacht:

Op 29-11-15 heb ik een klacht ingediend, na 2 weken niks van thermen holiday te vernomen heb ik op 14-12-15 weer een klacht ingediend. Helaas heb ik hier ook niks van vernomen, alleen ontvangstbevestiging met daarin:

Hierbij bevestigen wij de goede ontvangst van uw e-mail. Wij danken u hiervoor hartelijk.

Thermen Holiday neemt ieder probleem serieus. Daarom hoort u zo snel mogelijk hoe wij uw klacht willen verhelpen.

Thermen Holiday is echt totaal onprofessioneel! Ik zal hier mijn klacht plaatsen in de hoop dat het dan wel opgelost wordt.

Beste directie,

Na jaren lang een tevreden vaste klant te zijn is het nu afgelopen. Wij hebben het altijd naar ons zin gehad maar zijn nu genootzaak een nieuwe thermen te vinden waar we kunnen ontspannen. Gisteren ben ik zo arrogant behandelt door mevrouw Bonny. Totaal geen klantvriendelijkheid, gastvrijheid, professionaliteit is ver te zoeken. Ik heb hier eerder een klacht over ingediend waar niks mee is gedaan nu hoeven jullie ook niks met de klacht te doen want ons zijn jullie kwijt. Alleen wil ik mijn badjas graag terug. Die kunnen jullie opsturen naar mijn adres daarnaast wil ik 18,50 euro terug omdat ik gisteren een volle spaarkaart heb ingeleverd wat volgens mevrouw Bonny een probleem was omdat haar collage een fout heeft gemaakt heb ik dus pech, dus moet ik uiteindelijk 18,50 betalen. Ik heb om de directie gevraagd die was niet aanwezig. Manager is erbij gekomen en die heb klakkeloos dezelfde mening gedeeld als Mevrouw Bonny, het lijkt wel een cassettebandje! Gisteren was de stroom ook nog uitgevallen maar dat kan bij elke thermen gebeuren alleen hadden wij een kortingsbon voor 3 gangen menu, 2e gratis waar we dus geen gebruikt van hadden kunnen maken maar voor de soep moesten we wel betalen. Ik hoop dat ik snel mijn badjas + 18,50 terug krijgt dan is dit voor ons een gesloten hoofdstuk.

Gewenste Oplossing:

Wil mijn badjas terug + 18,50 nog nooit zijn wij zo slecht behandeld bij een thermen als bij thermen holiday, Vroeger was thermen holiday echt top maar die tijd is voorbij.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Thermen

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Beste Robin ik heb geen Twitter, wat nu?

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Thermen nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Klacht ondertussen al in behandeling genomen?

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM