Klacht: Wel pakketnummet, geen levering

aldij44 op 16 mei 2014 over Temps L in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Temps L has resolved this complaint
βœ… Klacht opgelost op 19 mei 2014
Reactie van het bedrijf:

19/5/2014 klant reeds gemaild op 15/5 dat order onderweg is, zal spoedig worden afgeleverd. Mail van 15/5 opnieuw aan klant gezonden, nog 1 dag geduld gevraagt.

Bedrijf Temps L
Status Opgelost
Datum 16 mei 2014

Een klant heeft op 30 april een bestelling geplaatst met een verwachte levertijd van 8 tot 12 werkdagen. Ondanks dat de status op 8 mei aangeeft dat het pakket volledig verstuurd is, heeft de klant op 16 mei nog steeds niets ontvangen en werkt de track & trace niet. Na contact met de bezorgdienst blijkt het pakketnummer onbekend en is er onduidelijkheid over de levering.

Mijn Klacht:

Op 30 april jl heb ik een bestelling gedaan, levertijd tussen 8 en 12 werkdagen.
Op de site kun je de status volgen, op 8 mei staat er “volledig verstuurd”.
Pakketnummer staat erbij vermeld en wie de bezorging doet, maar de track & trace werkt niet.
Nu is het inmiddels 16 mei en nog niets ontvangen.
Contact gehad met de bezorging, pakketnummer niet bekend en op mijn postcode konden ze ook niets vinden.
Dus ik vraag mij af waar het pakket is gebleven, want het lijkt mij stug dat het pakket er 8 dagen over doet om bij mij thuis afgeleverd te worden.
En Ideascomfort zegt nu (15 mei) dat het binnen 4 werkdagen geleverd wordt, het zal allemaal wel.

Gewenste Oplossing:

Een eerlijk antwoord van Ideascomfort en zsm de levering.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Temps L over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Temps L in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Temps L een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Temps L

Heeft op 19 mei 2014 om 15:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

19/5/2014 klant reeds gemaild op 15/5 dat order onderweg is, zal spoedig worden afgeleverd. Mail van 15/5 opnieuw aan klant gezonden, nog 1 dag geduld gevraagt.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten