Klacht: Niet betaling van de creditnota.

abcdef12345 op 26 september 2022 over TelefoonDiscounter.nl in de categorie Internetshops - Mobiele telefoons

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Nieuwe klacht
Datum 26 september 2022

Een klant van TelefoonDiscounter.nl heeft een klacht ingediend over de niet-betaling van een creditnota na een problematische aankoop van een iPhone XR. Na ontvangst van een verkeerd toestel en meerdere pogingen om contact op te nemen, ontving de klant uiteindelijk een creditnota, maar de betaling daarvan is nog niet uitgevoerd.

Mijn Klacht:

Betreft bestelling TD71383
dd: aankoop en betaling 07-07-2022
Overzicht verloop aankoop IPhone XR wit 256GB ad E.339,- bij Telefoon-discounter( Pieter-Jan).
-07-07-2022 aankoop IPhone XR wit 256GB
-12-07-2022 mail naar Pieter-Jan m.b.t. het niet leveren van IPhone XR
-19-07-2022 mail van Pieter-Jan met mededeling dat toestel onderweg is.
-25-07-2022 telefoon ontvangen, echter in de kleur blauw i.p.v. wit, batterij gaf problemen en de Face ID werkte niet.
-27-07-2022 mail naar Pieter-Jan met mijn voorstel om het toestel op het bedrijfsadres Damzicht 14b te de Meern om te ruilen of mijn geld terug te ontvangen.( geen reactie)
-12-08-2022 mail van Telefoon-discounter met als bijlage een creditnota INV 63048(org. Factuur nr.INV62657) ten bedrage van E 339,-.
-26-08-2022 mail naar Pieter-Jan ( per abuis met ander bedrijfs mail adres gestuurd) met de eis om de creditnota direct uit te betalen.
-26-08-2022 mail van Pieter-Jan met de vraag wat hij zou kunnen betekenen? Direct heb ik hier op gereageerd en mijn eis herhaald en gezegd dat ik antwoord verwachte op het prive mail adres.
Vervolgens niets meer vernomen van Telefoon-discounter.

Gewenste Oplossing:

Betaling van de creditnota.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over TelefoonDiscounter.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over TelefoonDiscounter.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door abcdef12345
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM