Klacht: Telefoon kwijt bij verzending. Hierna van kastje naar de muur…

Michael Kansen op 01 oktober 2015 over DPD in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 oktober 2015
Reactie van het bedrijf:

Beschrijving van de chronologisch route de aanvraag van meneer. Advies gegevens om met Dynafix contact op te nemen omdat wij in het laatste stadium van de afhandeling van de klacht met hen zijn.

Mijn Klacht:

iRMADRDO13109999 / ref. DPD 05308700043218
In augustus heb ik voor de 2e maal mijn Samsung Galaxy S4 verstuurd voor reparatie, doordat deze de eerste keer niet was gerepareerd maar er slechts een up-date was gedaan. Via de pakkettenbezorger DPD verstuurd naar Dynafix. Deze is bij een ophaalpunt in Den Helder opgehaald en was daarna weg. Kwijt geraakt, gejat, zeg het maar. Telefoon is in ieder geval nooit aangekomen bij Dynafix. DPD gebeld, antwoord: u moet bij Dynafix zijn. Gebeld met Dynafix en zei zouden een onderzoek starten bij DPD. Enkele dagen later gebeld met Dynafix over de status; “Meneer, het verzoek is gister de deur uit gegaan?” Gister? We zijn inmiddels al een 5 dagen verder! Paar dagen later nogmaals gebeld met Dynafix; er was weer een nieuw verzoek ingediend bij DPD, gister… Zucht. DPD gebeld; “Meneer wij kunnen het pakket niet traceren, uw telefoon is weg. Wij hebben 8 september een mail naar Dynafix gestuurd met deze bevestiging en dat wij de telefoon kwijt zijn. Weer met Dynafix gebeld; “Meneer, als die mail bij ons binnenkomt, kan het nog 5 tot 10 werkdagen duren voordat dit in ons systeem is verwerkt”. Ongelofelijk!
Volgens zeggen kon er een vervangend leentoestel naar mij gestuurd worden, maar dit moet eerst aangevraagd worden. Ik zit dan inmiddels al ruim 3 weken zonder telefoon. Na enkele dagen weer gebeld omdat er op verstuurde mails niet wordt gereageerd. “Nee… een leentelefoon geven wij niet”. Maar even verder gevraagd over de verdere procedure. Als de klacht wordt erkend zal DPD de telefoon vergoeden, althans zo zegt Dynafix. DPD gebeld, waar ik werkelijk verschrikkelijk te woord ben gestaan door de klantenservice. “DPD zal nooit een telefoon vergoeden. Wij bezorgen pakketten en zijn toch geen telefoonwinkel. Als u ontevreden bent moet u volgende keer gewoon naar PostNL gaan!”. Ik wist niet wat ik hoorde.
Volgens Dynafix is de procedure dat er uiteindelijk, als de klacht is afgerond, een nieuwe, vervangende, telefoon zal worden opgestuurd. Gezien de enorme trage manier van klachtafhandeling heb ik gevraagd of ik financieel vergoed kan worden, zodat ik alvast een nieuwe telefoon kan aanschaffen. Dit was niet mogelijk omdat de procedure nu eenmaal een vervangende telefoon is als de klacht erkent is. Ik kan dus zelf geen andere telefoon aanschaffen omdat ik anders met twee telefoons zit. Ik zit nu dus over een paar dagen 1 ½ maand zonder telefoon doordat deze is kwijtgeraakt bij verzending bij DPD.
Van de week kreeg ik van Dynafix weer een mail waarin werd gevraagd naar de aankoopbon en verzendbewijs van de telefoon. Dit had ik allemaal al een keer verstuurd, maar dit was niet meer terug te vinden in het systeem. Ik heb dit uiteraard weer naar Dynafix gemaild, maar kreeg hier geen reactie meer op terug. Vandaag, 1 oktober 2015, heb ik maar weer gebeld. Nu via het hoofdkantoor naar customerservice doorverbonden, omdat ik inmiddels al tientallen euro’s aan het 0900-nummer van Dynafix kwijt ben.
Bleek dat de aankoopbon etc nu was ontvangen en dit was weer verstuurd naar DPD omdat zij mij financieel moet vergoeden. Ze wachtten op antwoord. Ik word letterlijk van het kastje naar de muur gestuurd omdat DPD precies het tegenovergestelde beweert. Nu vertelde de medewerker van Dynafix namelijk dat zij nooit nieuwe telefoons versturen omdat ze een reparatiebedrijf zijn en geen telefoonwinkel. Ik kom gewoon niet verder en heb hierover mijn frustratie meerdere keren kenbaar gemaakt. De bureaucratie druipt uit deze casus en het hele proces loopt daardoor gewoon vast.
Ik heb inmiddels via mijn netwerk de naam en contactgegevens van de manager van de customerservice achterhaald en had al eerder een verzoek gedaan om met hem te worden doorverbonden. Dit was niet mogelijk. Een terugbelverzoek is niet op gereageerd. Ook nu was het niet mogelijk om hem te spreken. Toen ik de vriendelijke mijnheer van customerservice vertelde ik nu niet anders kan dan een klacht indienen, en via social media mijn zeer negatieve ervaring over het bedrijf Dynafix zal delen, vertelde hij dat dit mijn keuze was, maar dat hij dit wel begreep. Dit is niet mijn manier van problemen oplossen maar ze laten mij gewoon geen andere keus.

Gewenste Oplossing:

Vergoeden telefoon

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DPD in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DPD een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van DPD

10 jaren geleden - Beste Michael, Allereerst vind ik het ontzettend vervelend dat je ervaring met DPD niet prettig is geweest. Graag wil ik je aangeven wat op dit moment de stand van zaken van je aanvraag is. Op 2 september hebben we de aanvraag van je pakket via Dynafix ontvangen. Onze Customer Service afdeling is heeft hier vervolgens een onderzoek voor opgestart. Op 15 september hebben we enkele documenten bij Dynafix opgevraagd zodat we het onderzoek konden vervolgen. Op 22 september hebben we aan Dynafix toezegging gedaan dat we een vergoeding aan hen gaan overdragen, we hebben ook nog extra informatie gevraagd voor de verder afhandeling van de aanvraag. Vervolgens hebben we geen reactie meer gehad. Graag zou ik je willen adviseren om wederom met Dynafix contact op te nemen. Ik hoop dat ik je hiermee wat heb kunnen helpen. Groeten Kari

DPD

Heeft op 02 oktober 2015 om 08:52 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beschrijving van de chronologisch route de aanvraag van meneer. Advies gegevens om met Dynafix contact op te nemen omdat wij in het laatste stadium van de afhandeling van de klacht met hen zijn.

Michael Kansen

Heeft op 02 oktober 2015 om 10:33 geantwoord

Hieronder dus het antwoord van Dynafix. Om maar even de miscommunicatie aan te tonen. Zij wachten kennelijk op u en u op hen. Ik wacht vol spanning af. Los het op mensen.

Geachte heer Kansen,

Hartelijk dank voor uw e-mail.
Via deze e-mail willen wij u doorgeven dat wij het onderzoek hebben gestart bij DPD n.a.v. uw vermiste toestel.
Zodra wij een terugkoppeling ontvangen van DPD brengen wij u op de hoogte.

Hopende u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groeten,
Best regards,
Sam-Lee
Dynafix Care B.V.
Customer Care Center

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM