Klacht: Technische storing

Natascha de Bakker op 28 juni 2022 over Circustheater in de categorie Theater

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Circustheater has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Theater
Status Open
Datum 28 juni 2022

Op vrijdag 24 juni kocht de klager twee kaartjes voor de musical Aladdin, maar na de pauze deed zich een technische storing voor. Hierdoor moesten zij 20 minuten wachten en hebben zij het vliegende tapijt, dat een belangrijk onderdeel van de voorstelling is, niet gezien. De klager is teleurgesteld over de situatie en vraagt om een herkansing van de voorstelling.

Mijn Klacht:

Ik had voor vrijdag 24 juni 2 kaartjes van Alladin (2e rang) gekocht. Net na de pauze ging het mis, er werd een technische storing gemeld. We moesten zeker 20 min. wachten voordat de voorstelling verder ging en we hebben geen vliegend tapijt gezien, terwijl dat wel te verwachten is bij de musical Alladin.. er werd ook niets over gezegt tegen het publiek dus we hoorden overal om ons heen dat het vliegende tapijt waarschijnlijk de technische storing was, wij vinden dit erg jammer en willen graag de voorstelling opnieuw zien.

Gewenste Oplossing:

De voorstelling opnieuw zien, dus 2 kaartjes voor de musical Alladin

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Circustheater over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Natascha de Bakker
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM