Klacht: Volwassen prijs gerekend voor een kind van elf jaar.

Carla Ros op 11 februari 2015 over Team Kapsalon in de categorie Kappers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Team Kapsalon has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 februari 2015
Reactie van het bedrijf:

Reeds contact gehad met klant.

Categorie Kappers
Status Opgelost
Datum 11 februari 2015

Een klant heeft een klacht ingediend over Team Kapsalon in Almere, omdat er een volwassenenprijs van 21,75 euro in rekening werd gebracht voor de knipbeurt van haar elfjarige dochter, terwijl op de website een prijs van 15 euro voor kinderen tot en met twaalf jaar werd vermeld. Daarnaast werd er 2,25 euro voor conditioner doorberekend, zonder dat dit vooraf met de ouder was overlegd. De kapster gaf aan dat de website niet goed functioneerde.

Mijn Klacht:

Afgelopen zondag zijn mijn dochter en ik bij een Team Kapsalon in Almere geweest. Mijn dochter is elf jaar en wou graag haar haar geknipt hebben.
Op jullie site staat dat kinderen tot en met twaalf jaar 15 euro moeten betalen voor wassen, knippen en modelleren. Toen het haar van mijn dochter geknipt was moest ik bij de kassa 21,75 euro betalen. Ik gaf toen meteen aan de kapster Jessica door dat er op de site 15 euro voor kinderen staat. Zij gaf toen aan dat de site niet helemaal goed werkte en dat ik deze prijs moest betalen. Zij heeft ook 2,25 euro doorberekend voor conditioner terwijl zij dit niet aan mij heeft gevraagd. Ze heeft dit wel aan mijn dochter gevraagd maar ik vind dat dit met de ouders kortgesloten moet worden en niet met kinderen aangezien ervoor betaald moete worden.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik het teveel betaalde bedrag terug ontvang.
Bijgaand stuur ik u de kassabon toe.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Team Kapsalon over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Team Kapsalon in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Team Kapsalon een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Team Kapsalon

Heeft op 12 februari 2015 om 10:38 geantwoord

Geboden Oplossing:

Reeds contact gehad met klant.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM