Klacht: OPZEGGEN VAN FTMSC

zoubin op 23 april 2013 over T-Mobile in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf T-Mobile
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 23 april 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik weet helemaal niet wat met T-mobile bedrijf aan de hand is!! tot nog toe heb ik 2 keer een zo genaamde abomenet op mijn factuur zie staan waarvoor van de ene nog steeds geld afgebokt. eertse was weermeisje, immiddels opgezegd de andere is FTMSC waarvoor nog steeds geld afgeboekt wordt. Ik wil dat T-mobile het opzegt anders moet ik helaas jeuridische stappen ondernemen en tevens bijbehoorde kosten aan jullie aanvragen. Graag jullie snelle reactie. Gr Zoubin

Gewenste Oplossing:

gelijk Opzeggen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over T-Mobile

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over T-Mobile nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie