Klacht: Ontevreden

Jessyjames op 22 augustus 2019 over T-Mobile in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf T-Mobile
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 22 augustus 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik ben net vandaag nieuwe klant en niks werkt. Geen internet en geen tv. Ik werk thuis en hierdoor kan ik nu 2 dagen niet aan het werk. Wie betaald dat? Hier moet ik 2 verlofdagen voor opnemen onterecht. Ik moet dat met een vaste kabel hebben voor mijn werk. Niet via draadloze Wi-Fi want dat werkt niet met mijn werk. Plus mijn dochter van 16 zit 24 uur op internet.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik per vandaag internet heb. Zo niet dan wil ik dat jullie mijn verlofdagen gaan betalen of zorgen voor een flinke korting. Moin uurloin bruto is € 17.33 dat x 16 uur € 277.28 Of ik wil bij jullie weg kunnen. En niet gaan zeggen hè bedenktijd is al verlopen. Ooohduuhh dat is logisch want ik wist niet van te voren dat jullie mij dit gingen aandoen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over T-Mobile

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over T-Mobile nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie