Klacht: Onbelemeerd doorgang overschrijding beltegoed.

M vd Brink op 28 april 2014 over T-Mobile in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf T-Mobile
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 28 april 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Als houder van een abonnement voor mijn dochter heb ik een factuur van 563,53 wegens overschrijding van haar beltegoed. U zal echt wel in uw recht staan, daar zorgt U wel voor. Maar ik vind het een schande dat jullie het overschrijden onbelemmerd laten doorlopen. Van Vodaphone heb ik eenmaal ondervonden dat ik boven de 100 euro gewaarschuwd werd.

Het gaat om klantnummer 1.16345630 voor mobielnummer 06-81507934.
Graag wil een specificatie van deze faktuur met beltijden.

Gewenste Oplossing:

Dat er bij U een beleidswijziging komt om per sms te waarschuwen bij grote overschrijding van het beltegoed.
Dat er een landelijke regeling komt zoals hierboven beschreven voor alle providers.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over T-Mobile

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over T-Mobile nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie