Klacht: Lekkage buiten de deur na aansluiting glasvezel buren

Jopau op 27 oktober 2022 over T-Mobile in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Bedrijf T-Mobile
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 27 oktober 2022

Na de aanleg van glasvezelkabels bij de buren heeft de klager een aanhoudende natte plek bij de voordeur ontdekt, die niet lijkt te verdwijnen, zelfs niet na een week zonder regen. De klager vraagt zich af wie verantwoordelijk is voor de kosten en hoe dit probleem opgelost kan worden.

Mijn Klacht:

Van de zomer zijn glasvezelkabels aangelegd bij de buren. Zelf heb ik geen glasvezel genomen.
Sinds die tijd heb ik natte plek bij mijn voordeur. Aanvankelijk viel het niet op omdat ik er nooit op gelet heb en dacht dat het door de regen kwam. Maar nu is er al een week geen regen gevallen en de plek blijft nat. Wat kan ik eraan doen want ik wil niet voor deze kosten opdraaien.
Bij wie moet ik zijn hiervoor?

Gewenste Oplossing:

Dat men een loodgieter stuurt om dit te onderzoeken en dat dit door T-mobile wordt opgelost.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over T-Mobile

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over T-Mobile nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Jopau
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie