Klacht: Proberen tot een oplossing te komen word niet gewaardeerd

Lennydee op 03 oktober 2020 over Syncasso in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Syncasso has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Syncasso
Categorie Incassobureaus
Status Open
Datum 3 oktober 2020

De klager ervaart frustratie in de communicatie met Syncasso, waarbij pogingen om tot een oplossing te komen niet worden gewaardeerd. Ondanks herhaalde verzoeken om advies en hulp, ontvangt de klager steeds hetzelfde verzoek om informatie, terwijl de huidige financiële situatie niet wordt erkend. De klager voelt zich niet serieus genomen en beschrijft de dienstverlening als teleurstellend.

Mijn Klacht:

Ik probeer met Syncasso tot een oplossing te komen, maar ze werken zoveel mogelijk tegen. Ik vraag hun om advies en hulp, maar krijg als antwoord dat ik het in princiepe maar moet uitzoeken. Ze vragen ik weet niet hoe vaak om dezelfde info en heb meerdere malen aangedragen dat ik op het moment geen inkomen heb, maar dat registreerd bij hun volgens mij niet, want ze als antwoord krijg ik wederom kom maar met een voorstel. Dat heb ik gedaan in de vorm van: Ik laat het weten zodra ik inkomen heb en komen we wel tot een oplossing, maar dat is blijkbaar niet goed genoeg.Ze zeggen voortdurend dat ze graag helpen om tot een oplossing te komen, maar niets is minder waar.Waardeloos bedrijf!!

Gewenste Oplossing:

Een goede regeling/oplossing.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Syncasso

Bericht van Syncasso

5 jaren geleden - Wij nemen geen klachten in behandeling van externe klachtensites. Bent u ontevreden over de werkzaamheden van Syncasso of één van haar medewerkers, dan vragen wij u om daarover een klacht rechtstreeks bij ons in te dienen. Dat kan heel makkelijk en eenvoudig via onze website: https://www.syncasso.nl/klachten/

Reactie van de melder van de klacht Lennydee

5 jaren geleden - Mooi alles in eigen hand houden en volledige controle. Stelletje corrupte bottomfeeders!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Syncasso nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht Lennydee

5 jaren geleden - Ja, Syncasso leeft boven de wet. Tenminste zo handelen ze.

Alle klachten die gemeld zijn door Lennydee
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM