Klacht: A-merk aangeboden en getoond, goedkoop Chinees spul geleverd

dimitripb op 10 oktober 2012 over Superdagdeal.nl in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Deal-Sites
Status Open
Datum 10 oktober 2012

Een klant van Superdagdeal.nl heeft een klacht ingediend over het ontvangen van een goedkoop imitatieproduct in plaats van de beloofde A-merk iPad Rotation case van Targus. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen met het bedrijf, blijft de communicatie gebrekkig en worden beloften om het probleem op te lossen niet nagekomen. De klant heeft ontdekt dat het geleverde product voor een fractie van de prijs op een Chinese website verkrijgbaar is.

Mijn Klacht:

Superdagdeal.nl beweert A-merken tegen een hoge korting te leveren. In hun dagdeal werd een iPad Rotation case aangeboden. Op de foto in deze aanbieding werd inderdaad een case van het A-merk Targus getoond.
Na ten eerste al de beloofde leveringstermijn te hebben overschreden werd er een goedkoop Chinees imitatieproduct geleverd. De normale prijs is volgens Superdagdeal €49,95 maar na enig speurwerk was het geleverde product voor $4,90 te vinden op een Chinese site.
Men reageert niet of nauwelijks op emails en als men reageert belooft men erop terug te komen, maar dat gebeurt natuurlijk niet.

Het bedrijf heeft me inmiddels gebeld met de houding alsof ze er alles aan willen doen om het probleem op te lossen, maar daarna blijft het weer stil. Iedere herinnering om in actie te komen wordt gewoon genegeerd.
Ze regelen helemaal niets. Pure oplichterij, dit bedrijf!

Gewenste Oplossing:

Volledige bedrag retour en ik stuur het product retour.

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Inmiddels is het probleem opgelost. Men heeft het geld teruggestort, maar hier was wel heel veel mailen en bellen voor nodig om ze eraan te herinneren.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM