Klacht: Waardeloze klantenservice!

S_T84 op 13 augustus 2019 over SunWeb in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
SunWeb has resolved this complaint
Klacht opgelost op 19 augustus 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste meneer Romeijn, Van onze afdeling Customer Support, heb ik vernomen dat er reeds contact is geweest. U heeft een huurauto bijgeboekt en bent van mening, dat wij klanten moeten informeren over parkeergelegenheden. Dit is echter informatie waar u zichzelf...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf SunWeb
Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 13 augustus 2019

Een klant van SunWeb heeft een klacht ingediend over de parkeersituatie in Costa Adeje, Tenerife, waar hij tijdens zijn vakantie met een huurauto problemen ondervond. Na een lange zoektocht naar een parkeerplaats moest hij zijn auto voor zes dagen parkeren op een dure locatie en ontving hij ook een boete voor verkeerd parkeren. De klant was ontevreden over de klantenservice en de informatievoorziening van SunWeb met betrekking tot de parkeermogelijkheden.

Mijn Klacht:

8 daagse vakantie naar Costa Adeje, Tenerife geboekt inclusief een huurauto voor op de bestemming!
Bij aankomst in de badplaats viel meteen al op dat de parkeerplaatsen zeer schaars zijn.
Op dag van aankomst ruim anderhalf uur rond gereden opzoek naar een vrije parkeerplaats, maar geen vrije plek te bekennen.
Nu hoorden we van de lokale bevolking dat parkeren in Costa Adeje een ramp is zowel voor de lokale bevolking, laat staan voor de toeristen. Daardoor 6 dagen de auto in een dure parkeerplaats moeten parkeren voor €19,50 per dag.
Tevens nog een boete ontvangen van €91,00 aangezien je blijkbaar als toerist niet mag parkeren op een parkeerplaats met strepen, waarbij de Spaanse bevolking dit wel mag is meerdere keren gebleken.
Maar ja een huurauto met grote Avis sticker op de achterkant is natuurlijk makkelijk te vinden en deze wordt dan ook makkelijk weggesleept door de politie.
Kortom veel parkeer ellende gehad tijdens deze vakantie, met onnodig veel extra kosten.
Het parkeerprobleem netjes gemeld aan de reisleiding van SUNWEB, waarop ik ook meteen een antwoord terug kreeg dat dit probleem reeds bekend is en daarbij kreeg ik alternatieve parkeeroptie’s voor gratis parkeren net buiten de stad… Maar daarvoor huur je natuurlijk geen auto?!

Bij thuiskomst nogmaals een klacht ingediend bij SUNWEB met ook de vraag waarom dit niet wordt vermeld op de website van SUNWEB zodat je hier rekening mee dient te houden bij het huren van een auto.
Dan is de keus aan jezelf om een auto te huren.

Daarop een reactie ontvangen Dat is niet de taak van SUNWEB. Dat had u zelf uit moeten zoeken door u meer te verdiepen in de bestemming
Kortom, zoek het zelf uit en daar blijft het bij !

Dit is niet de eerste keer dat we zijn misleid door informatie op de site van SUNWEB laat staan de klantenservice, want een stukje service dat kennen ze blijkbaar totaal niet bij SUNWEB…..

Gewenste Oplossing:

Betere informatie op de website van SUNWEB vermelden om teleurstellingen zoals deze te voorkomen. (aangezien het blijkbaar een groot probleem blijkt te zijn in deze drukke badplaats)
En een excuses d.m.v. een kleine onkostenvergoeding was wel op zijn plaats geweest i.v.m. alle stress en parkeer ellende die we tijdens deze vakantie hebben gehad...

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar SunWeb over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door SunWeb in behandeling genomen

Bericht van SunWeb

6 jaren geleden - Beste meneer Romeijn, Bedankt voor uw bericht. Ik heb uw bericht doorgestuurd naar onze afdeling Customer Support, met het verzoek uw klacht in behandeling te nemen. Binnen 4 weken kunt u een reactie of ontvangstbevestiging van de afdeling Customer Support verwachten. Met vriendelijke groet, Team Webcare Sunweb

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat SunWeb een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

SunWeb

Heeft op 19 augustus 2019 om 16:20 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste meneer Romeijn,

Van onze afdeling Customer Support, heb ik vernomen dat er reeds contact is geweest.

U heeft een huurauto bijgeboekt en bent van mening, dat wij klanten moeten informeren over parkeergelegenheden. Dit is echter informatie waar u zichzelf in moet verdiepen, wij geven enkel de mogelijkheid om een auto te huren.

Daarnaast heeft u een parkeerboete gekregen omdat u ergens stond waar u niet mocht parkeren.

Uw verzoek voor een vergoeding van deze kosten is afgewezen. Sunweb is niet verantwoordelijk voor het verstrekken van deze informatie betreft het parkeren.

Met vriendelijke groet,
Team Webcare sunweb

S_T84

Heeft op 19 augustus 2019 om 19:43 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Voor ons géén Sunweb meer !!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM