Klacht: Stedin verzaakt bij tijdige aansluiting op nuts-voorzieningen, niet klantgericht.

Leusden2017 op 22 januari 2017 over Stedin in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 januari 2017
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer, Wat vervelend dat de aanleg van de nutsvoorzieningen op uw nieuwe adres vertraging opgelopen heeft. Wij begrijpen dat dit zeer vervelend is. Wanneer u een aanvraag doet voor verschillende nutsvoorzieningen, krijgt u van ieder van de betrokken partijen...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Stedin
Status Opgelost
Datum 22 januari 2017

Stedin heeft niet tijdig de aansluiting op nutsvoorzieningen geregeld voor een nieuwbouwhuis, ondanks een vroege aankondiging door de aannemer in september 2016. Pas in december, na aandringen, werd het project opgestart, maar de aannemer kon geen duidelijke datum geven voor de aansluiting en gaf aan onvoldoende capaciteit te hebben om het werk tijdig uit te voeren. De klant was bezorgd omdat het huis op 27 januari betrokken moest worden zonder water, elektriciteit en gas.

Mijn Klacht:

Voor oplevering nieuwbouwhuis medio januari is tijdig (in september 2016) aankondiging bij Stedin gedaan door onze aannemer. Pas in december na aandringen van onze aannemer heeft Stedin het project van onze aansluiting opgestart. De aannemer die Stedin voor dit soort werk blijkbaar altijd inschakelt (firma HAK uit ) bleef lange tijd onduidelijk wanneer ons huis aangesloten kon worden. Nooit werd een datum genoemd en werd de opstart door HAK gefrustreerd: geen tijd, geen stukken gevonden, stukken moeten eerst ingevoerd worden etc.. Toen we hierop doorvroegen kwam de aap uit de mouw: zij hebben onvoldoende capaciteit om dit werk tijdig uit te kunnen voeren. Ook niet na herhaaldelijk aangeven van onze zijde dat we vanaf 27 januari ons huis moeten betrekken zonder water-electrictiet, gas en internet en omdat de huur van ons tijdelijk huis per 1 februari stopt komt aannemer HAK niet tot een oplossing. Toen ik Stedin, die opdrachtgever én m.i. dan ook regisseur is hierop meerdere malen op aansprak kreeg ik iedere keer hetzelfde antwoord: “Het is heel vervelend voor u maar als HAK geen capaciteit heeft kunnen wij er niets aan doen”. Dit ondanks dat de Stedin projectmanager aangaf in dit soort situaties prioriteit aan ons probleem zou geven richting HAK. Na stevig aandringen van mijn kant bij de klantenservice van Stedin werd het mij duidelijk dat Stedin maar met één vast gecontracteerde aannemer dit soort werk laat uitvoeren en bij dit soort capaciteitsproblemen niet een andere aannemer wil of mag inschakelen. Dit is m.i. zeer klantonvriendelijk en niet oplossingsgericht. Er wordt veel energie gestoken in het prettig beantwoorden op de klachtenlijn met veel zorg voor standaard antwoorden, maar er wordt geen zorg besteed aan oplossingen. Toen ik na drie klantenservicemedewerkers dan aangaf eens met iemand te willen spreken die wil voor een oplossing kan zorgen werd aangegeven dat deze mogelijkheid niet bestaat.

Gewenste Oplossing:

Dat Stedin haar verantwoordelijkheid oppakt als netwerkbeheerder zodat wij niet midden in de winter in de kou komen te zitten en overige basisvoorzieningen missen. We hebben nog maar één week.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Stedin in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Stedin een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Stedin

Heeft op 23 januari 2017 om 10:06 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer,

Wat vervelend dat de aanleg van de nutsvoorzieningen op uw nieuwe adres vertraging opgelopen heeft. Wij begrijpen dat dit zeer vervelend is.

Wanneer u een aanvraag doet voor verschillende nutsvoorzieningen, krijgt u van ieder van de betrokken partijen een offerte en geeft u hen ieder opdracht voor de uitvoering van de werkzaamheden. Deze werkzaamheden worden vervolgens aan een combi-aannemer verstrekt zodat alle voorzieningen tegelijk aangelegd worden. Het is hiervoor wel belangrijk dat de verschillende partijen de werkzaamheden waarvoor zij verantwoordelijk zijn, doorgeven aan de aannemer.

Stedin is verantwoordelijke voor de aanleg van de gas- en elektriciteitsaansluiting. Eind september is de offerte uitgegeven en is deze ook goed gekeurd. Stedin heeft daarna alle benodigde voorbereidingen getroffen en heeft het werk halverwege december, en ruim voor het verstrijken van de doorlooptijd, aan de aannemer overgedragen. Helaas heeft het nog enkele weken geduurd voor alle werkzaamheden bij de aannemer compleet waren. Omdat iedere partij (water, multimedia, ect.) hier zelf verantwoordelijk voor is, heeft Stedin hier geen invloed op.

Pas wanneer de aannemer de volledige werkmap heeft ontvangen, kunnen zij hiermee aan de slag. Wij begrijpen dat dit tot vertraging kan leiding indien een van de partijen de werkzaamheden niet op tijd doorgezet heeft. De aannemer heeft inmiddels alles compleet en zal met u een uitvoerdatum plannen, of heeft dit al gedaan. Stedin heeft echter geen invloed op de agenda van de aannemer en kan dan ook niet voor versnelling van de werkzaamheden zorgen. Voor planning van de uitvoer willen wij u aanraden contact te zoeken met de aannemer.

Wij hopen u zo voldoende geïnformeerd te hebben.

Met vriendelijke groet,

Nicole
Stedin

Leusden2017

Heeft op 23 januari 2017 om 12:15 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Stedin reageert niet op het hoofdpunt en nota bene de kop van de klacht: zij neemt geen regie als zaken niet goed gaan. Ze blijven vasthouden aan één aannemer dei zoals ik in mijn brief beschreef bewust het proces zo gefrustreerd heeft om gebrek aan capaciteit te verbergen. Ik verwacht dat Stedin als partij die de aannemer uitkiest een andere partij inschakelt als die onvoldoende aanwezig is. Hier heb ik geen reactie op gekregen en hier verwacht ik actie op!

Bericht van Stedin

9 jaren geleden - Geachte heer, Onze excuses voor het niet volledig beantwoorden van uw vraag. Graag komen wij hier verder bij u op terug. U verwacht van ons dat wij een andere aannemer inschakelen. Wij kunnen hier geen gehoor aangeven, daar werkgebieden contractueel zijn vast gelegd. Dit betekent dat wij geen andere aannemer kunnen inschakelen. Daarnaast is Stedin, zoals eerder aangegeven, in geval van combi-werkzaamheden ook afhankelijk van de aanbieders van de andere nutsvoorzieningen. Wij hebben geen invloed op het proces bij deze partijen. Inmiddels hebben wij begrepen van onze afdeling project coördinatie dat de werkzaamheden, als het weer dit toelaat, aanslaande zaterdag worden uitgevoerd. Wij hopen u zo voldoende geïnformeerd te hebben. Met vriendelijke groet, Nicole Stedin

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie