Klacht: inloggen onmogelijk

Maarten Grooters op 02 juli 2022 over Staatsloterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 6.0/10 ★★★☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 2 juli 2022

Een gebruiker ervaart problemen met inloggen op de website van de Staatsloterij. Bij de eerste poging verschijnt het inlogscherm kort zonder ingevulde gegevens, waardoor het onmogelijk is om in te loggen.

Mijn Klacht:

alleen de eerste keer dat ik probeer in te loggen, verchijnt in een fractie van een seconde het inlogscherm alsof het zich in de mist bevindt, zónder mijn naam en wachtwoord, in beeld. Het verdwijnt snel voordat mijn systeem automatisch, zoals gewoonlijk het geval is, mijn gegevens invult, zodat ik de button voor inloggen kan aanklikken.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik vanaf nu, zonder enige terughoudendheid van SL-site gebruik kan maken zoals het hoort!

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Staatsloterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Staatsloterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Maarten Grooters
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM