Krijgt geen spotta folders
Klacht van [email protected] op 15 maart 2016 over Spotta in de categorie Reclame
Graag hadden wij ook spotta folders maar deze worden maar niet bezorgd. Lees meer
Bij Spotta zijn 95 klachten ingediend op Klacht.nl. Daarvan zijn er 93 opgelost (97%). De gemiddelde beoordeling is 2.3/10. Dien een klacht in over Spotta.
Hieronder vindt u een overzicht van klachten die gemeld zijn over Spotta in de categorie Reclame. Hieronder staat het aantal klachten en het oplospercentage... Lees meer >
Spotta is een bedrijf actief in de categorie Reclame. Op Klacht.nl zijn in totaal 15958 klachten gemeld over Spotta. In de afgelopen 12 maanden zijn er 93 nieuwe klachten binnengekomen, waarvan 92 zijn opgelost (99%). Spotta heeft een account op Klacht.nl en kan klachten inzien.
De meest voorkomende klachten over Spotta gaan over: folders, ontvangen, bezorging, reclame, reclamefolders. Op basis van de 15958 ingediende klachten zien we een patroon in de soort problemen die consumenten ervaren. Spotta lost het merendeel van de klachten op, met een oplossingspercentage van 99%.
Stappenplan bij een klacht over Spotta:
1. Neem eerst contact op met Spotta — gebruik de klantenservice of het contactformulier op hun website. Bewaar altijd een referentienummer.
2. Documenteer alles — bewaar e-mails, screenshots, facturen en andere relevante documenten.
3. Stel een duidelijke deadline — geef het bedrijf een redelijke termijn (bijv. 14 dagen) om te reageren.
4. Dien een klacht in op Klacht.nl — beschrijf duidelijk wat er is gebeurd, wat u al heeft geprobeerd, en wat u verwacht als oplossing.
5. Escaleer indien nodig — als het bedrijf niet reageert, overweeg dan de Geschillencommissie, het Juridisch Loket (gratis advies), of de kantonrechter.
Tip: een gedetailleerde, feitelijke klacht met bewijs wordt sneller en beter opgelost dan een emotionele tekst.
In fysieke winkels heeft u geen wettelijk herroepingsrecht, maar veel winkels bieden wel een ruil- of retourbeleid. Bij defecte producten heeft u altijd recht op reparatie, vervanging of geld terug op basis van de wettelijke garantie.
Website: https:www.spotta.nl
Facebook: https:www.facebook.comSpotta.nl
Twitter/X: @https:twitter.comspotta
U kunt een klacht over Spotta indienen via Klacht.nl. Ga naar de klachtenpagina, beschrijf uw probleem en uw klacht wordt direct zichtbaar voor Spotta. Bezoek ook de website van Spotta op https:www.spotta.nl.
Op Klacht.nl zijn in totaal 15.958 klachten over Spotta ingediend, waarvan 93 in het afgelopen jaar. De meest voorkomende klachten gaan over Reclame, klachtmelden.
Spotta lost 100% van de klachten op via Klacht.nl. Dit is bovengemiddeld. In totaal zijn 15.957 van de 15.958 klachten opgelost.
De meest voorkomende klachten over Spotta gaan over Reclame, klachtmelden. In het afgelopen jaar zijn 93 klachten ingediend.
U kunt contact opnemen met Spotta via de website https:www.spotta.nl, via Facebook, via X (Twitter). U kunt ook een klacht indienen via Klacht.nl, waar Spotta actief klachten behandelt.
Als consument heeft u recht op een deugdelijk product of dienst. Reageert Spotta niet op uw klacht? Stuur een schriftelijke ingebrekestelling met een termijn van 14 dagen. U kunt ook een klacht indienen via Klacht.nl — openbare klachten krijgen vaak sneller een reactie.
Klacht van [email protected] op 15 maart 2016 over Spotta in de categorie Reclame
Graag hadden wij ook spotta folders maar deze worden maar niet bezorgd. Lees meer
Klacht van [email protected] op 14 maart 2016 over Spotta in de categorie Reclame
al enkele maanden ontvang ik een aantal folders niet onder anderen janlinders, netorama ,super de plus ,kwantum ik weet niet of jullie organisatie deze bezorgt zo ja wilt u aub dit op lossen Lees meer
Klacht van user-1260593 op 11 maart 2016 over Spotta in de categorie Reclame
Beste heer/mevrouw, Al enkele weken ontvangen wij de folders ; Dirx, Lidle, Kruidvat, Mediamarkt niet meer !? Lees meer
Wij ontvangen sinds vorige week geen reclame meer, en soms ontvangen wij deze ook te laat. De meeste reclame gaat maandag ion en dan krijgen wij het op dinsdagmiddag. Lees meer
Klacht van inho op 10 maart 2016 over Spotta in de categorie Reclame
Wij ontvangen nu al vier weken geen folders. . Graag zouden we die gewoon weer iedere week ontvangen. Lees meer
Klacht van asJan op 09 maart 2016 over Spotta in de categorie Reclame
Krijgen folders niet meer Door de brievenbus Lees meer
Klacht van martine82 op 09 maart 2016 over Spotta in de categorie Reclame
ik heb al vanaf januarie geen folders ontvangen dus al 9 weken lang er wordt niets met de klacht gedaan vanuit spotta vind dit niet kunnen sorry wand loop ook kranten en moet ze ook bezorgen dus wel zo netjes... Lees meer
Klacht van Twee-i.p.v.-een op 07 maart 2016 over Spotta in de categorie Reclame
Op diverse adressen van de straat Roodmus te Nieuwegein (in ieder geval nr. 2 t/m 12) worden per brievenbus twee i.p.v. één folderpakket bezorgd - laat zich raden wat er aan de hand is... Lees meer
Klacht van mamarovileur op 07 maart 2016 over Spotta in de categorie Reclame
De bezorger van Spotta in onze wijk, legt de folderpakketten bij iets smallere brievenbussen, gewoon voor de deur. Als zij ze dubbel zou doen, zouden ze perfect in de brievenbus passen. Ik heb daar al meerdere klachten over ingediend bij... Lees meer
Klacht van IMWvD op 07 maart 2016 over Spotta in de categorie Reclame
Normaal gesproken ontvangen we het folderpakket altijd op maandag. Vorige week (29 feb) hebben wij echter niets ontvangen. (Kattenbroek Amersfoort). Deze maandag gelukkig weer wel ... tot ik het pakket door zat te nemen en erachter kwam dat de op... Lees meer