Klacht: re re: ban SPELPUNT!!! ONOPGELOST met een oplospercentage van 99%??

rowedamo1 op 29 juli 2012 over Spelpunt Bingo in de categorie Internet Games

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 29 juli 2012
Reactie van het bedrijf:

Zelfde omschrijving als een voorgaande klacht van deze speler die voor bepaalde duur de toegang tot het platform Spelpunt is ontzegd. Er is e-mail contact geweest met deze speler. Helaas is deze speler voorlopig niet meer welkom op het platform...

Categorie Internet Games
Status Opgelost
Datum 29 juli 2012

Een gebruiker van Spelpunt Bingo uit zijn frustratie over de gebrekkige communicatie en het gebrek aan oplossing van zijn klacht. Ondanks eerdere toezeggingen van medewerkers, blijft de ban van zijn vrouw onopgelost en lijkt het bedrijf enkel gericht op winst, zonder aandacht voor klantproblemen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Goedemorgen,

Naar aanleiding van mijn vorige klacht, wederom een aanvulling. Het is overduidelijk dat spelpunt niet de intentie heeft de klacht op te lossen. Er is niet gereageerd op zowel de mail niet die wij verzonden hebben, als op de klacht hier op de site.

De ban die mijn vrouw op spelpunt gehad heeft van een jaar, zou worden behandeld door Golo. (aldus MarievdEnde en JossvanHoff) Echter… deze wil blijkbaar niet tot een oplossing komen. Er zou over te praten zijn. Maar het tegendeel is bewezen. Spelpunt is alleen maar uit op geld verdienen, en verder niets. Ze hebben het geld van twee accounts (1 supervip en 1 “normale” vip) simpelweg in hun zak gestopt. En waarom? Ja dat vragen wij ons ook af.
Nu moet je niet gaan , lachen als je dit leest, maar op de dag dat de ban gezet is zijn er meerdere bans uitgedeeld. De een een week, de ander twee dagen, de ander een dag, weer een ander een uur enz enz enz… En de reden? hihi, sorry moet er een beetje om lachen hoor. Er werd gechat over de kat van een speler die ECHT ziek was. Nu zit er op spelpunt een Stoeipoes64, die zich hierdoor aangesproken voelde blijkbaar. En kantoor trapt daar telkens weer in. Zelfs ksssttt mag je niet meer zeggen in de vip, want dan doel je op haar. (dat is dus de spelpunt logica) het is toch van de zotte dat een speler, die ex admin is, een jaar krijgt voor iets, waar een ander een uur voor krijgt. Half sp is ex admin… ze kunnen dan beter het hele banbeleid aanpassen. Zeker nu er weer een aantal opgestapt zijn door dit eeuwig durende gezeik. Het begint er aardig op te lijken dat dit meer een persoonkwestie aan het worden is dan dat het nog iets te maken heeft met het banbeleid op spelpunt. Ze doen maar wat naar mijn mening. “ow dat is sainvivre (of een andere vipper) die wat zegt, dus die krijgt maar een jaar, want die weet te veel” of het tegenovergestelde “ow dat is stoeipoes64 die wat zegt, maar die wordt uitgedaagd omdat ze praten over de kat (van een ander) dus daar doen we niks aan”
Als je niet in het straatje past van Golo, of ooit tegen hem in gegaan bent, dan ben je simpelweg bij met minste geringste de sjaak. En onder die sjaak vallen nu wel alle vippers op een paar uitgezonderd. Want ow ow.. die paar uitgezonderde vippers zijn heilig.
Wij zijn het vertrouwen in met name golo echt ver kwijt. In de adminperiode zijn er hier al regelmatig discussies over geweest (spelers kantoor) en altijd wisten ze zich hier weer uit te praten. Dit ging bijvoorbeeld over het reageren op mails binnen 5 dagen, en spelers die beweerden geen mail terug gehad te hebben. Toen geloofden wij kantoor nog wel, maar nu? Nee… nu we het zelf meemaken is het tegendeel goed bewezen. Nogmaals: de communicatie mbt deze ban gaat via Golo, dus hij is verantwoordelijk voor het niet reageren op deze site en het niet reageren op de mails. Ik mag hopen dat degene die dit leest van kantoor, golo hier nu eindelijk eens op aan gaat spreken.

Gewenste Oplossing:

REACTIE?????
OPHEFFING VAN DE BANS!!! (en zo niet, terugbetaling van het resterende vipgeld)

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Spelpunt Bingo in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Spelpunt Bingo een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Spelpunt Bingo

Heeft op 29 juli 2012 om 16:34 geantwoord

Geboden Oplossing:

Zelfde omschrijving als een voorgaande klacht van deze speler die voor bepaalde duur de toegang tot het platform Spelpunt is ontzegd.

Er is e-mail contact geweest met deze speler. Helaas is deze speler voorlopig niet meer welkom op het platform in verband met ongepast gedrag. Spelers die ongepast verdrag vertonen kunnen een sanctie worden opgelegd voor bepaalde en onbepaalde duur. Een abonnement komt in het geding en kan opgeheven worden als het abonnement gebruikt wordt op een manier welke strijd is met de regelgeving op Spelpunt. Als een abonnement wordt opgeheven, mag het GamePoint / Spelpunt netwerk niet meer gebruikt worden zonder uitdrukkelijke toestemming van GamePoint.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM