Klacht: Playstation 4 brengt alleen maar meer kosten

Dangelo2001 op 12 mei 2018 over Sony in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Sony
Categorie Electronica Merken
Status Nieuwe klacht
Datum 12 mei 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Goedenavond,

Ik heb sinds april 2015 de playstation 4 en sindsien ben ik er denk ik al €700 aan kwijt aan reparatiekosten en dergelijk. Mijn playstation functioneert uitermate slecht en ik heb meerdere malen gebeld naar sony maar de medewerkers zeggen dat ze niks kunnen doen en dat ik hem dan maar moet opsturen. Dit heb ik 2x gedaan en ik heb 2x €150 euro moeten betalen. En elke keer is er nog steeds gezeik met de playstation.

Deze keer zit het hem in de HDMI van de playstation. Telkens als ik mijn playstation opstart dan doet hij het de eerste 2 minuten. Na deze 2 minuten begint mijn scherm raar te doen (te chrashen) tot deze helemaal wegvalt en de playstation zichzelf gewoon uitschakelt. Ik heb al meer dan 4 hdmi kabels gebruikt en daar ligt het probleem niet aan. Ik ben een beetje klaar met al die kosten die ik moet maken terwijl ik heb al voor veel geld heb aangeschaft. Mensen die zoiets duurs aanschaffen verwachten kwaliteit en geen troep.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik OF een nieuwe playstation krijg zonder problemen OF ze kostenvrij mijn playstation GOED nakijken en hem repareren. Want al de kosten die ik heb gemaakt voor dat ding is gewoon belachelijk

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Sony

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Sony nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM