Klacht: reparatie sonos Playbar na net uit de garantie 250 euro kosten

nilles01 op 27 december 2017 over Sonos in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Sonos
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 27 december 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste heer/mevrouw,

Mijn sonos playbar geeft een hoge toon en werk niet meer, moet worden gerepareerd, maar kosten hiervoor zijn 250 euro. Is net buiten de garantie gezien de aanschaf van deze apparatuur is dit eigenlijk onacceptabel

met vriendelijke groet,

Niels Landa

Gewenste Oplossing:

Als er voor maximaal 100 euro wordt gerepareerd. dat vind ik redelijk. kosten van nieuwe zijn 699 net buiten garantie gevallen en dan meer als een derde vragen voor reparatie. is geen reclame voor sonos.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Sonos

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Sonos nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM