Klacht: Afdeling bijzonder beheer is inderdaad erg bijzonder

Puck30 op 10 april 2021 over SNS Bank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf SNS Bank
Categorie Banken
Status Open
Datum 10 april 2021

Een klant van SNS Bank heeft geklaagd over de behandeling door de afdeling bijzonder beheer. Hij stelt dat zijn partner onder dwang zijn woning heeft verkocht met een aanzienlijke restschuld, en dat de bank onredelijke voorwaarden stelde voor het aflossen van de achterstand. Ondanks een betalingsregeling eist SNS nu de volledige schuld op, wat volgens de klager onterecht is.

Mijn Klacht:

Mijn partner heeft jaren geleden onder dwang dmv een volmacht zijn woning met een restschuld verkocht. Er was destijds een achterstand van circa € 3.000,- en er is een voorstel gedaan om deze binnen 12 maanden af te lossen. SNS stelde als onredelijke eis dat dit binnen 6 maanden moest terwijl het aantoonbaar was dat dit niet ging lukken maar wel haalbaar was in 12 maanden. De woning werd uiteindelijk met een restschuld van 76.000,- verkocht! Onbegrijpelijk dat de SNS zo handelt en het vervolgens in de schoenen van de schuldenaar schuift. Een normaal werkend mens met een modaal inkomen zal nooit bij machte zijn om zo’n schuld in te kunnen lossen. Er loopt een betalingsregeling maar die wil de SNS niet meer en nu gaan ze de volledige schuld opeisen. De SNS bank heeft bankafschriften opgevraagd waar verouderde loongegevens op staan die doorgestreept staan. De SNS doet hier ontzettend moeilijk over maar mijns inziens kun je nooit een nieuwe betalingsregeling treffen als je geen actuele gegevens hebt. De woning is 5,5 jaar geleden verkocht door de SNS en 5 jaar lang heeft mijn partner nooit iets gehoord en altijd de huidige betalingsregeling keurig voldaan. Er zijn de afgelopen maanden meerdere voorstellen gedaan ook met hulp van een schuldhulpverlener om tot finale kwijting over te gaan. Zonder resultaat en nu heeft mijn partner een bewindvoerder benaderd om de problemen op te lossen. Ongelooflijk hoe halsstarrig de SNS bank is en er is geen greintje redelijkheid als je vraagt om tafel te gaan zitten om tot een oplossing te komen. Mijn partner heeft er ontzettend veel stress van en deze situatie is uitzichtloos en ook niet wenselijk. Mijn partner is altijd bereid geweest om tot een regeling te komen en als de SNS bank echt redelijk was had zij 90 procent van de restschuld kwijt gescholden omdat zij in het beginsel er voor gekozen hebben een achterstand van 3000 euro (die te overzien was) in een restschuld van 76000 euro (die niet te overzien is) veranderd hebben. Beste SNS scheld de schuld tot 90 procent gewoon kwijt, deze is na zoveel jaar toch al uit de boeken en in een WSNP traject zal de bank alsnog een groot verlies moeten nemen. Mijn partner heeft er alles aan gedaan om tot een redelijke regeling te komen, heeft zelfs keurig contact met jullie opgenomen toen hij in financiële nood kwam om mee te denken in een structurele oplossing. Wat er vervolgens gebeurde is van een kleine betalingsachterstand en grote financiële beerput te maken waar de SNS bank tot op de dag van vandaag geen enkele verantwoordelijkheid in neemt. Graag een oplossing voor dit grote probleem zodat mijn partner ook weer een nieuwe start met zijn leven kan maken.

Gewenste Oplossing:

Als er een passende oplossing komt voor deze restschuld waar alle betrokkenen zich mee kunnen verenigen. Verder een stuk empathie vanuit de SNS Bank en meer maatwerk leveren, niet iedere schuldenaar is een wanbetaler. Soms zit het leven zo tegen dat je (tijdelijk) niet in staat bent om aan je betaalverplichting te voldoen. Met de belastingdienst kun je nog beter zaken doen dan met de SNS Bank en dat zegt iets over de manier hoe de SNS bank met haar klanten omgaat, je wordt als een crimineel behandeld en dat voelt niet goed als je wel bereid bent om tot een redelijke oplossing te komen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over SNS Bank

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over SNS Bank nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Puck30
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM