Klacht: Smerige advertentieverkoop door MediaVerkeer

IzaM op 04 april 2023 over Media Verkeer in de categorie Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Media Verkeer has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Media
Status Open
Datum 4 april 2023

Een klant heeft een negatieve ervaring met Media Verkeer, waarbij ze benaderd werden met de bewering dat er eerder contact was geweest over een advertentieplaatsing. De klant twijfelde aan deze claim, vooral omdat er geen bevestiging per e-mail was ontvangen, en voelde zich onder druk gezet door de verkooptechnieken van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Ga NIET in zee met MediaVerkeer!

Deze partij belt je op en doet alsof ze eerder contact hebben gehad (‘een paar maanden geleden’) waarin je akkoord zou zijn gegaan met een advertentieplaatsing.

Nadat je eerst aan je eigen gezonde verstand bent gaan twijfelen en vraagt waarom er destijds dan geen bevestiging per mail is gestuurd, gebruikt men het argument dat ze dat pas doen als ze de volledige advertentieverkoop rond hebben. Dat heeft helaas wat langer geduurd dan verwacht. Vandaar dat ze nu pas weer contact opnemen. En in alle drukte begrijpen ze natuurlijk dat je zo’n gesprekje wellicht bent vergeten.

Om je verder te overtuigen, refereren ze ook vrij overtuigend aan ‘een notitie’ uit het ‘eerdere gesprek. In dit geval zou ik hebben aangegeven nog één keer mee te willen doen, we hadden namelijk recent nog in een ander magazine geadverteerd. Je denkt: dat is inderdaad zo, dus dat zou ik gezegd kunnen hebben. In werkelijkheid struinen ze waarschijnlijk zelf andere magazines af op zoek naar potentiële bedrijven voor hun agressieve advertentieverkoop.

Terwijl je nog steeds denkt: ik kan het me niet herinneren, maken ze je het ten slotte heel makkelijk, want de proefdruk voor de advertentie ligt al klaar. Je hoeft alleen nog maar akkoord te geven. Voor € 200,- ex btw ben je erbij.

Wat een ongelooflijk irritante en doortrapte manier van advertentieverkoop!

Gewenste Oplossing:

Opdoeken die tent

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Media Verkeer over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door IzaM
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM