Klacht: Heb medelij jet !

user-1013404 op 13 juni 2017 over Slachtofferhulp Nederland in de categorie Hulpverlening

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Hulpverlening
Status Open
Datum 13 juni 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Onlangs belde ik Slachtofferhulp nederland . Want een mens moet toch z’n zegje wel eens kwijt over dat jarenlange gepest wat mij toch wel tot slachtoffer maakt ( e ) Ik belde dus van de week slachtofferhulp . Nou daar was moed voor nodig hoor want dat heb ik nog nooit gedaan ! Ik kreeg een mevrouw aan de lijn die me vroeg wat er aan de hand was. Ik begon te vertellen dat ik al eindeloos lang door een diep ongelukkige ziel gepest wordt en dat weet ik zeker , van dat ‘ongelukkige..’ daar gelukkige mensen geen reden tot pesten hebben . Maar die mevrouw viel me meteen al in de rede door mij te zeggen dat ik al veel te lang gepest werd dat slachtofferhulp er voor de korte termijn ‘ ellende ” was. Nou ja , zo noem ik het dan maar even . En ze begon een standaard monotoon verhaaltje af te ratelen . Ja dat zal wel mevrouw zei ik tegen haar , maar ik trek het bijna niet meer . Haar stem werd scherper ! ik zei u al dat we dáár niet aan doen . Wij bieden emotionele hulp aan nog ‘verse ‘slachtoffers ! noem ik het maar even .. en niet aan , vervolgde ze , lange termijn slachtoffers . Maar ik wil alleen mijn verhaal even kwijt zei ik haar . Want ga ik in mezelf praten dan gaat een ieder weer aan mijn verstand twijfelen begrijpt u ? Mevrouw ! zij ze steeds strenger .. U begrijpt het systeem niet ! En ik dacht bij mezelf dat Slachtofferhulp toch eens wat zorgvuldiger haar vrijwilligers moet selecteren . Want deze mevrouw voelde zich duidelijk aangesproken toen ik het over narcistische pesterijen had. En ik kan het weten als ervaringsdeskundige kun je wel zeggen . Ik hing maar op want ik had haar niets te zeggen meer.

Gewenste Oplossing:

Dat Slachtofferhulp Nederland de vrijwilligers die zich aanbieden eens wat zorgvuldiger moeten testen op hun empathie in deze vorm van hulpverlening .

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM