Klacht: Bestelling uitgevoerd maar niet in mijn opdracht.

ericdebruijn op 24 februari 2021 over Sarenza.nl in de categorie Internetshops - Schoenen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Sarenza.nl
Status Nieuwe klacht
Datum 24 februari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik kreeg gisteren een mail dat ik een bestelling had gedaan. Bestelnummer 23740164. Deze bestelling is door ons niet gedaan. Bovendien staat er een adres vermeld waar wij niet werkzaam / woonachtig zijn.

Ik heb meerdere keren geprobeerd om telefonisch of via mail contact te krijgen, maar zonder resultaat.

Ik heb deze ongewenste actie gemeld als fraude gemeld op de daarvoor bestemde plaats. Ik wil dat dit ongedaan gemaakt wordt en ook heel snel.

Gewenste Oplossing:

Ongedaan maken van deze ongewenste en onterechte bestelling en verwijderen van al mijn gegevens bij Sarenza.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Sarenza.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Sarenza.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ericdebruijn
💡

Tip from our consumer expert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Source: Europese Richtlijn Consumentenrechten