Klacht: Zeer onbeleefde (schreeuwende) bezorger van Sandd

[email protected] op 17 november 2014 over Sandd in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 november 2014
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Ilgen, Allereerst hartelijk dank voor uw melding. We vinden het erg vervelend dat dit is voorgevallen. We streven er naar om continu onze bezorgkwaliteit te verhogen en door uw melding kunnen we deze gericht verbeteren. We nemen uw...

Bedrijf Sandd
Status Opgelost
Datum 17 november 2014

Een bezorger van Sandd heeft zich onbeleefd gedragen op het schoolplein van basisschool de Horizon, waar hij schreeuwde naar een leerkracht en bijna kinderen aanreed. Ondanks verzoeken om af te stappen, bleef de bezorger fietsen en was hij agressief in zijn communicatie. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Beste,

Tussen 10.uur en 11.uur deze ochtend kwam een van uw bezorgers post bezorgen bij omliggende woningen/gebouwen. Om de kortste weg van het ene gebouw bij het andere gebouw te komen, moest de bezorger over ons schoolplein van basisschool de Horizon. Vanwege de afzetting van omliggende paden, hebben wij hier geen problemen mee, maar wanneer er kinderen op het plein spelen, vragen wij fietsers vriendelijk om af te stappen.
Uw bezorger trok hierbij een zeer grote mond naar een van mijn leerkrachten. Dit in bijzijn van de kinderen, daar waar hij er drie bijna aanreed. Des ondanks bleef hij fietsen en schreeuwen naar mijn leerkracht en die leerkracht moest maar haar “kop” houden. De leerkracht bleef netjes, maar tevergeefs. Uw bezorger vond het zelfs nog nodig om na het bezorgen van het tweede gebouw, nog een rondje terug te maken, expres nog een keer over het plein te fietsen, terwijl hij nog even goed zijn grote mond naar mijn leerkracht op trok. De leerkracht nodigde hem uit even naar haar toe te komen, zodat ze elkaars problemen (zonder het nodige schreeuwen) met elkaar konden bespreken. Uw bezorger vertrok.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer een bezorger afstapt van zijn of haar fiets wanneer ze op een plein komen met spelende kinderen, of wanneer daar specifiek om wordt gevraagd. Daarbij vind ik het niet meer dan normaal, dat ze beleefd en sociaal omgaan met hun medemens (in dit geval mijn leerkracht).

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Sandd in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Sandd een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Sandd

Heeft op 17 november 2014 om 10:24 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Ilgen,

Allereerst hartelijk dank voor uw melding. We vinden het erg vervelend dat dit is voorgevallen. We streven er naar om continu onze bezorgkwaliteit te verhogen en door uw melding kunnen we deze gericht verbeteren. We nemen uw melding op met de desbetreffende bezorger. Heeft u aanvullende opmerkingen? We ontvangen ze graag via e-mail ([email protected]) of telefonisch (055-3682525). Alvast vriendelijk bedankt.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM