Klacht: Sandd bezorgt al meer dan een maand de post niet meer

BaLin op 13 juni 2019 over Sandd in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Bedrijf Sandd
Status Open
Datum 13 juni 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste,
Al meer dan een maand bezorgt Sandd geen post in mijn straat (misschien zelfs wel buurt). Zelf mis ik meerdere uitgaves van verschillende tijdschriftabonnementen. Mogelijk mis ik meer post waar ik geen weet van heb.
Ook straatbewoners geven aan meerdere poststukken te missen.
Contact met Sandd levert niks op, alleen maar ververvelend, hopelijk gaat het de volgende keer beter.

Gewenste Oplossing:

Als ik weet waar mijn post is van de afgelopen 1,5 maand, dat mijn post per direct nog bezorgd wordt en dat vanaf heden de post via Sandd normaal bezorgd wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Sandd

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Sandd nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM