Klacht: Ontvangst open envelop

Floo op 10 maart 2015 over Sandd in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 10 maart 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste heer/mevrouw Rogmans, Hartelijk dank voor uw bericht. Wij hebben uw melding in behandeling genomen. Mocht het onverhoopt nogmaals voorkomen, wilt u dan zo vriendelijk zijn ons dit te melden via [email protected]. Wij danken u bij voorbaat voor de moeite.

Bedrijf Sandd
Status Opgelost
Datum 10 maart 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vanmiddag heb ik een grote blauwe envelop ontvangen, die open was gescheurd. daar zat een dvd in, zonder enig bericht. Ik vind dat vreemd en mijn vraag is: van wie is die dvd afkomstig.

Gewenste Oplossing:

Als ik een antwoord op mijn vraag heb gehad.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Sandd in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Sandd een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Sandd

Heeft op 10 maart 2015 om 09:39 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer/mevrouw Rogmans,

Hartelijk dank voor uw bericht.

Wij hebben uw melding in behandeling genomen. Mocht het onverhoopt nogmaals voorkomen, wilt u dan zo vriendelijk zijn ons dit te melden via [email protected].

Wij danken u bij voorbaat voor de moeite.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM