Klacht: Samsung QWERTY afstandsbediening bij aanschaaf van LED tv

SHZeidi op 21 februari 2012 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 februari 2012
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben klant per e-mail laten weten dat zijn Samsung Remote op 6 december 2011 is afgeleverd. Wij hebben de Track & Trace barcode toegevoegd aan de e-mail zodat hij dit zelf kan nagaan.

Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Opgelost
Datum 21 februari 2012

Een klant heeft in september een Samsung LED tv gekocht met de belofte van een gratis QWERTY afstandsbediening. Na herhaalde pogingen om de afstandsbediening te ontvangen, waaronder meerdere e-mails en telefoontjes, ontving de klant op 7 februari eindelijk een oplossing van Samsung. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik heb in september vorig jaar een Samsung LED tv van media markt in Deventer gekocht met een actie dat ik een QWERTY afstandsbediening gratis zou krijgen. Ik heb de aanvrag voor de afstandsbediening op 6 oktober 2011 naar Samsung opgestuurd. op 25 oktober 2011 heb ik een email van Samsung ontvangen met bevestinging en goedkeuring van mijn aanvrag. Ik werd toen bevestigd om de cadeau z.s.m. te verwachten. De hele maand november heb ik niks van Samsung ontvangen en na paar mailtes en bellen heb ik gehoord dat mijn cadeau onderweg is. Ik heb tot nu toe mijn cadeau nog niet ontvangen. Samsung is heel slecht in beantwoorden van mails en als je belt wordt je verbonden met de technische dienst die weer vraagt om per mail te communiceren. Na talloos emails en bellen werd ik om 7 februari verteld dat de cadeau is allang op mijn adres om 6 december 2011 om 10.30 door PostNL afgeleverd terwijl op die gegeven datum was er niemand thuis en de handtekening op de ontvangst brief is niet van ons. Heel waarschijnlijk is de post bij iemand anders is afgeleverd en had ik ook geen melding gekregen waar mijn post is afgeleverd in afwezigheid an ons.De enige oplossing PostNL adviseerd is, na contact opnemen met hun, dat de opdracht gever hier een formeel onderzoek vraagt. Van de kant van Samsung is hier nog steeds still.

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat Samsung mij een nieuwe afstandsbediening opstuurt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Samsung in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Samsung een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Samsung

Heeft op 28 februari 2012 om 09:17 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben klant per e-mail laten weten dat zijn Samsung Remote op 6 december 2011 is afgeleverd. Wij hebben de Track & Trace barcode toegevoegd aan de e-mail zodat hij dit zelf kan nagaan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Samsung beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door SHZeidi
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM