Klacht: Samsung komt promotieactie niet na: Ticket ID: UELX-458122

peelr op 22 januari 2013 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 22 januari 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

“Altijd al graag een Smart televisie willen hebben? Dan is dit je laatste kans met deze aantrekkelijke Smart Choice actie van Samsung. Bij aankoop van een Samsung tv uit de ES7000, ES8000 of ES9000 serie heb je de keuze om voor een Galaxy Tab 2 cadeau te gaan of… te kiezen voor een cashback van maar liefst 250 euro in plaats van 150 euro! Aan jou dus de keus…”?

DIT IS DE AANBIEDINGSTEKST VAN SAMSUNG. ALLEREERST WAT IK AL VERBAASD DAT IK ALLERLEI HANDELINGEN MOEST VERRICHTEN OM AAN DEI GALAXY TAB TE KOMEN IPV GEWOON DIRECT BIJ BCC/UTRECHT MEEGEVEN. DOOS KAPOT GEKNIPT, BRIEF OPGESTELD, GOED ACTIE VW DOORGELEZEN EN ALLES OPGESTUURD…EN EXPRES ‘NA’ DE KERSTDAGEN IVM POSTVERTRAGING EN MEER ZEKERHEID VAN GOEDE AANKOMST POST. WE LEVEN NU DD 22 JUNI 2013 EN WE ZITTEN NOG STEEDS MET LEGE HANDEN EN WORDEN DOOR SAMSUNG VAN KASTJE NAAR MUUR GESTUURD. SAMSUNG SPEELT VOOR ONS CONSUMENTEN ‘ONNEEMBARE VESTING’

FAMILIE PEELS
HOUTEN

——————————————————-
UELX-458122]: levering tablet (gratis bij aanschaf tv)
Samsung [email protected] via on-site.nl
16:01 (17 uren geleden)
aan mij

Geachte heer/mevrouw,

Uw aanvraag is op dit moment nog niet bij ons bekend.
Wij hopen uw aanvraag zo spoedig mogelijk te verwerken.

Wanneer uw aanvraag bij ons verwerkt is, zult u een bevestiging van ons ontvangen.

Hopend u hiermee
voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,
Helpdesk | Samsung Acties
Ticket ID: UELX-458122
Subject: levering tablet (gratis bij aanschaf tv)
Department: Overige acties Samsung
Priority:
Status aanvraag
Status: Closed

——————————————————-

Gewenste Oplossing:

1) Wees zuinig op uw trouwe klanten !! (wij hebben niet 1 maar 4 samsung leds)
2) Lever asap en laat ons gezin/kinderen niet lange op de beloofde promotie wachten.
3) Wij zijn niet de eerste met deze klacht (zie internet), deze manier van werken blijkt systematisch te zien. Samsung, los dit op!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Samsung nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Update 8 feb : Er blijkt nu schot in de zaak te komen....Inmiddels mail ontvangen van Samsung (bijna 1.5 maand geleden) dat onze post toch is binnengekomen en 'de aanvraag verwerkt wordt'... wij wachten nu even af, tot nader order. Fam Peels

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM