Klacht: Samsung Frame promotie

Bram84 op 02 januari 2021 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 2 januari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij hebben bij Coolblue de Frame gekocht en als promotie krijg je een omlijsting. Hiervoor moesten we de factuur, foto van de streepjescode en foto van de achterzijde tv/ of instellingen als deze al hangt, insturen. Alles ingestuurd en wordt afgewezen. De reden: de streepjescode van de doos heb ik ervan afgehaald (is een soort sticker) in plaats van uitgeknipt. Doos is giga dus die is al weg. Het label, duidelijk leesbaar en alles, is niet goed omdat er geen schaar is gebruikt om deze uit de doos te knippen. Werkelijk idioot en wat een manier om je klanten een poot uit te draaien

Gewenste Oplossing:

Als ik krijg waar ik recht op heb en Samsung niet haar klanten het zo moeilijk maakt om de promotie te krijgen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Samsung

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Samsung nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Bram84
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM