Klacht: geen stickertje geen garantie

janh1956 op 23 augustus 2013 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 augustus 2013
Reactie van het bedrijf:

Geacht heer H., Vervelend dat u voor de reparatie moet betalen. Het staat inderdaad in de voorwaarden geschreven dat u de sticker met daarop het modelcode en serienummer niet mag verwijderen. Dit omdat wij zo uw apparaat kunnen identificeren, u...

Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Opgelost
Datum 23 augustus 2013

Een consument heeft op 2 juli een fotocamera aangeschaft, maar ontdekte dat de foto's niet goed werden opgeslagen. Na inlevering van de camera voor reparatie werd medegedeeld dat de garantie niet van toepassing was omdat het stickertje met een code ontbrak, wat leidde tot een kostenpost van € 148,-. De consument uitte onvrede over de communicatie en het beleid van het bedrijf met betrekking tot het stickertje.

Mijn Klacht:

Fotocamera gekocht op 2 juli waarna blijkt dat de foto’s niet goed opgeslagen worden.
Bij thuiskomst direct camera ingeleverd en nu komt de reparatieafdeling met de mededeling dat dit niet onder de garantie valt omdat het stickertje met een code niet meer op het fototoestel zit. Kosten € 148,-
Kortom lekker gemakkelijk van je verplichtingen afkomen. Plak dat stickertje aan de binnenkant, en vertel het bij aankoop dat het niet verwijderd mag worden. Nee, gewoon bot afwijzen want het staat in de gebruiksaanwijzing.

Gewenste Oplossing:

Gratis reparatie en een nieuw stickertje waar we nooit meer aankomen, of een nieuwe camera

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Samsung in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Samsung een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Samsung

Heeft op 23 augustus 2013 om 16:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geacht heer H.,

Vervelend dat u voor de reparatie moet betalen.

Het staat inderdaad in de voorwaarden geschreven dat u de sticker met daarop het modelcode en serienummer niet mag verwijderen.

Dit omdat wij zo uw apparaat kunnen identificeren, u altijd kunt aantonen dat het door Samsung is gefabriceerd en voldoet aan de eisen van de markt waar het is verkocht en wij garant kunnen staan voor eventuele reparaties.

Vanwege het ontbreken van deze sticker kunnen wij ook niet meer garant staan voor de reparatie en zullen er kosten in rekening worden gebracht. Wij raden u aan om contact op te nemen met uw verkooppunt.

Wij hopen u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

Paul
Samsung WebCare

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Samsung beoordeeld.

janh1956

Heeft op 24 augustus 2013 om 08:21 geantwoord

wij hadden al contact gehad met het bedrijf waar we het gekocht hebben maar deze komen met dezelfde GEEN oplossing.

Dit is een gebruiksvoorwerp, stickertjes kunnen verwijderd worden. Er zijn toch andere en veel betere beveiligingen om een eventuele misbruik tegen te gaan, het is allemaal software die beveiligd kan worden. Het is lekker makkelijk om de gebruiker verantwoordelijk te maken voor een stom stickertje.
Dat wil toch niemand op z'n camera!!!! eraf met die troep.

Ook hoort bij verkoop erop gewezen worden dat dat XXX-stickertje NIET verwijderd mag worden i.v.m. garantie/misbruik van rechten.

In de voorwaarden staat inderdaad dat het serienummer en modelcode niet verwijderd mag worden. Maar staat er ook ergens in dat die modelcode en serienummer op dat stickertje staan? Nee, dus hoe kan ik dat weten? Ook zegt het bedrijf waar wij de camera hebben gekocht, dat de serienummer ook in de camera te vinden is. Jammer genoeg willen jullie daar niet naar kijken, lekker goedkoop van je verplichting afkomen.

Klantvriendelijk is dit niet, dit is meer hoe gemakkelijk kom ik van mijn verantwoordelijk af. maar als dit het finale besluit van Samsung is dan is dat verre van klantvriendelijk.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM