Klacht: auto boeken via ryan air

lilyrose op 23 februari 2016 over Ryanair in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ryanair
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 23 februari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb afgelopen weekend een auto gehuurd via ryan air. Aangegeven als goedkope autohuur. Ik betaal €45 voor een auto, wetende dat er eventueel nog een verzekering bij komt. Ik heb dus een auto gehuurd, onder de 26 extra betaald etc. Sta ik aan de bali bij Firefly zeggen ze dat ik nooit via ryanair moet boeken omdat dat alleen voor de reservering is. Dus ik kom bij de bali en moet nog eens 140 euro betalen. Dat is dus €194 voor 3 dagen auto!!!

Bevestigingsnummer: 05K3BL
Vouchernummer: ES598320130

Gewenste Oplossing:

Restitutie van het ryan air bedrag

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ryanair

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ryanair nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM