Klacht: volle ondergrondse afvalcontainer

Limonet op 20 november 2019 over Roteb in de categorie Afval- en vuilnis bedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Roteb
Status Open
Datum 20 november 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Geachte heer,
Tegenover huisnummer 35 op de Statensingel is er een ondergrondse afvalcontainer. Deze is nu al ruim 2 weken niet te gebruiken omdat iemand te groot afval heeft ingezet en daardoor de container niet meer open kan. Tijdens deze 2 weken leggen mensen hun afval naast de container. Sinds die tijd is twee keer het naastliggend afval weggehaald (laatste keer maandag laat of dinsdag ochtend vroeg). Aan de container zelf is niets gedaan, ondanks dat er gemiddeld 3 keer per dag een vuilniswagen langs rijdt en meermalen wagens van andere diensten zoals om kleine prullenbakken leeg te maken, straatschoonmakers langsrijdenwerken. etc.
Ik weet niet hoe jullie werken, maar ik vind het vreemd dat het publiek jullie moet attenderen op een probleem van de Roteb. Dit terwijl er zoveel mensen in dienst zijn, die dat ook zouden kunnen doen binnen uw organisatie.

Met vriendelijke groet,
Yves Limonet, Statensingel 39.

Gewenste Oplossing:

Afvalcontainer in gebruik kan nemen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Roteb

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Roteb nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Limonet
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM