Klacht: verplaatsen van n weekendje

may ligtvoet op 13 april 2015 over Roompot in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Roompot has resolved this complaint
Klacht opgelost op 16 april 2015
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben mevr. reeds meerdere malen, waaronder gisteren, van een reactie voorzien. Deze kwestie was dus reeds bij ons in behandeling alvorens mevr. besloot een en ander op klacht.nl te plaatsen. Wij beschouwen deze aangelegenheid reeds als afgehandeld.

Bedrijf Roompot
Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 13 april 2015

Cees en May Ligtvoet hebben in 2014 een vakantie geboekt ter gelegenheid van hun 40-jarig huwelijk op 19 september. Vanwege de verwachte geboorte van twee kleinkinderen in dezelfde periode verzoeken zij om de boeking te verplaatsen naar het voorjaar van 2016, maar het bedrijf Roompot weigert dit verzoek en staat alleen een verblijf in 2015 toe.

Mijn Klacht:

Voor onze 40 jarige trouwdag 19 september had ik eind 2014 al geboekt. Omdat we pas te horen kregen dat 2 dochters zwanger zijn en eind sept uitgerekend zijn is het niet te doen om met 2 pasgeboren baby, s gezellig met t hele gezin binnen te gaan zitten, dat kunnen we thuis ook .
Het enige wat we graag willen is omboeken naar voorjaar 2016 en dat weigeren ze. We moeten perse in 2015 komen. We boeken dan een groter huis dus jullie hebben geen schadepost,EN het zou wel fijn zijn voor onze 40 jarige trouwdag .We hopen dat jullie onze dag een beetje feestelijk maken en het weekend naar april 2016 verplaatsen .

Groetjes
Cees en may Ligtvoet

Gewenste Oplossing:

Als het weekend verplaatsten worden naar april 2016.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Roompot over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Roompot in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Roompot een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Roompot

Heeft op 16 april 2015 om 13:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben mevr. reeds meerdere malen, waaronder gisteren, van een reactie voorzien. Deze kwestie was dus reeds bij ons in behandeling alvorens mevr. besloot een en ander op klacht.nl te plaatsen. Wij beschouwen deze aangelegenheid reeds als afgehandeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM