Klacht: huisje en internet

astrid postma op 22 december 2014 over Roompot in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Roompot has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 december 2014
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben de gast inmiddels van een schriftelijke reactie voorzien en een compensatie aangeboden. Wij beschouwen deze kwestie derhalve als afgehandeld.

Bedrijf Roompot
Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 22 december 2014

Tijdens hun verblijf in een huisje bij Roompot Cochem ondervonden de gasten verschillende problemen, waaronder slecht internet ondanks de aanschaf van meerdere internetkaarten. Daarnaast waren er gebreken aan de accommodatie, zoals een ontbrekende brandmelder, een defecte schuifpui, een deur die uit zijn scharnieren viel, en onvoldoende verlichting in het toilet. De gasten hebben geen verdere actie ondernomen, omdat ze het gevoel hadden dat hun klachten niet goed begrepen werden.

Mijn Klacht:

we zijn een weekje in een huisje geweest roompot cochem,we hadden een internet kaart gekocht van 15.50 euro voor een week en er kon maar 1 apparaat op dus een tweede aangeschaft 31 euro achter de wagen en geen tot zeer slecht internet terwijl er op de site staat dat er overal internet is,nou niet dus ,de receptie kon er niets mee,het huisje wat we hadden was er boven 1 brandmelder weg ,de schuifpui kon wel open maar met veel kunst en vlieg werk weer dicht,de kamer deur viel uit zijn schanieren,de verlichting in toilet boven was zo minimaal dat we het dag en nacht moesten laten branden ,een zeer overjarige tv die niet ingesteld kon worden voor slechthorende ,we hebben behalve een klacht over het internet geen actie ondernomen omdat ze toch niet begrijpen wat we zeggen want we spreken geen duits,jammer want we gaan ieder jaar naar bad bentheim en dat is top,nee deze vakantie was ergenis en vooral die 31euro betalen aan internet wat niet werkt maakt ons boos

Gewenste Oplossing:

geen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Roompot over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Roompot in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Roompot een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Roompot

Heeft op 23 december 2014 om 15:36 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben de gast inmiddels van een schriftelijke reactie voorzien en een compensatie aangeboden. Wij beschouwen deze kwestie derhalve als afgehandeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM