Klacht: Eindschoonmaak niet correct terwijl 73 euro ! betaald

kayablack1956 op 03 augustus 2013 over Roompot in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Roompot heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 7 augustus 2013
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben inmiddels telefonisch contact met de gast gehad en de kwestie besproken. Deze kwestie beschouwen wij hiermee als afgehandeld.

Bedrijf Roompot
Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 3 augustus 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

We hebben bij reserveren 73 euro betaald voor de eindschoonmaak. 2 dagen na thuiskomst kregen we een rekening van 32,50 om dat eea niet conform was achtergelaten. Niet bezemschoon en we hadden het beddengoed niet afgehaald. Tevens een vuilniszakje niet weggegooid, we hadden de keuken helemaal niet gebruikt want we hadden 1100 euro aan de op het park aanwezige horeca besteed! Dit alles had ik in de welkom map moet lezen. Volgens de mevrouw (baasje) van de eindschoonmaak, “mocht ik van geluk spreken”dat de hele borg van 65 euro niet was in gehouden!! Onvoorstelbaar. Ze heeft 15 foto’s gemaakt als bewijs. Ik heb nu totaal 105,50 betaald voor de eindschoonmaak van het huisje. Wij vragen ons echt af wat ze voor 73 euro allemaal doet als we deze niet hadden betaald. Niets extra dus. Grote schande! we voelen ons belazerd en opgelicht ! Het is nu 3 augustus en hebben het restant van de borg nog niet terug.

Gewenste Oplossing:

Volledige terugstorting van de betaalde borg 65 euro!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Roompot over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Roompot in behandeling genomen

Bericht van Roompot

12 jaren geleden - Geachte gast, Hierbij delen wij u mede dat wij uw klacht per heden in behandeling nemen. U ontvangt zo spoedig mogelijk een reactie onzerzijds. Met vriendelijke groet, Webcare team Roompot Vakanties

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Roompot een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Roompot

Heeft op 07 augustus 2013 om 13:08 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben inmiddels telefonisch contact met de gast gehad en de kwestie besproken. Deze kwestie beschouwen wij hiermee als afgehandeld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Roompot beoordeeld.

kayablack1956

Heeft op 07 augustus 2013 om 15:43 geantwoord

Roompot heeft idd contact met mij opgenomen, maar van een oplossing is geen sprake. Ik heb alleen moeten aanhoren hoe zij er tegenaan kijken en dat ze me wel begrijpen, maar dat ze niets kunnen doen. Ik heb gesproken met een lieve mevrouw die geen enkele bevoegdheid heeft en alleen wordt gebruikt om, in mijn ogen, de boodschap van de Roompot af te draaien. Ik ben terug bij af. Overigens heb ik het geld van de borg, zijnde de helft wat ik betaald heb, ontvangen. Nu de rest nog.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM