Klacht: Borg en extra betaling

nickyderoij op 28 november 2012 over Roompot in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Roompot heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 3 december 2012
Reactie van het bedrijf:

Inmiddels hebben wij telefonisch contact met de gast opgenomen en de situatie uitgelegd.

Bedrijf Roompot
Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 28 november 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

In de periode 9-11-2012 tot en met 12-11-2012 zijn mijn vriendin en ik op het beach resort geweest te kamperland. Bij vertrek moest ik €12,50 bijbetalen doordat ik bij de reservering had aangegeven dat ik graag naast mijn buurman wilde zitten. Belachelijk vond ik dit en heb gezegd dat ze dat bedrag van de borg moesten halen. Vervolgens hebben ze de hele borg ingehouden, en krijg ik alsnog een rekening voor de zogenaamd openstaande €12,50. Dit kan toch niet zo werken?

Gewenste Oplossing:

Teruggave van de borg, en kwijtschelding van de "extra" kosten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Roompot in behandeling genomen

Bericht van Roompot

13 jaren geleden - Geachte gast, Hierbij delen wij u mede dat wij uw klacht per heden in behandeling nemen. U ontvangt zo spoedig mogelijk een reactie onzerzijds. Met vriendelijke groet, Webcare team Roompot Vakanties

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Roompot een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Roompot

Heeft op 03 december 2012 om 09:20 geantwoord

Geboden Oplossing:

Inmiddels hebben wij telefonisch contact met de gast opgenomen en de situatie uitgelegd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Roompot beoordeeld.

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Welnu de mensen hebben mij inderdaad gebeld en me verteld wat er gebeurd is.... dat wist ik zelf ook al. Echter heb ik een specificatie opgevraagd wat er dan niet schoon zou zijn. Voor 65 euro mag er wel heel veel vuil zijn lijkt me. Toch hebben mijn vriendin en ik 1,5 uur aan de poets geweest, we zijn alleen de badspons vergeten mee te nemen (tot mijn ergernis). Nu zouden ze me een overzicht sturen, maar ik heb nog steeds niets gehad... weer bellen a 20cnt per minuut!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM