Klacht: Monteur zonder bericht niet op komen dagen

MiedemaM op 18 september 2020 over Roamler Tech in de categorie Installatiebedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Roamler Tech has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 18 september 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 17.09.2020 18:00u zou er een monteur komen op de GPS tracker behorende bij de anwb fietsverzekering op de fiets van mijn vrouw te monteren. In de mail stond dat de monteur tot 2 uur na de afgesproken tijd kon komen. Uiteindelijk hebben we geen monteur gezien. We hebben twee weken in vooruit een afspraak moeten maken en tijd vrij moeten houden om vervolgens zonder bericht niemand te zien.

Gewenste Oplossing:

Als dit binnen een week opgelost wordt. Zo niet dan wil ik vergoeding voor de tijd die we hebben zitten wachten. Als ik de tijd ga verspillen van monteurs moet ik daar ook voor betalen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Roamler Tech over deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht MiedemaM

5 jaren geleden - Heb uiteindelijk gebeld want op email reageren ze niet. Monteur bleek gewoon als werkend te staan op de dag dat hij had langs moeten komen. Is alleen gewoon niet op komen dagen. De vrouw van de klantenservice zou de monteur bellen en die zou contact met op ons nemen. Tot op heden nog niets gehoord. Er werd vrij laconiek over gedaan.

Alle klachten die gemeld zijn door MiedemaM
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM